حدود 180 هزار نفر از کادر درمان قربانی کرونا در جهان

حدود 180 هزار نفر از کادر درمان قربانی کرونا در جهان

به گزارش خود درمانی سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: حدود 180 هزار نفر از کادر درمان در سراسر جهان بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-19 جان خودرا از دست داده اند.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت در گزارشی اعلام نمود: ۸۰ تا ۱۸۰ هزار نفر از کادر درمان تا ماه مه سال جاری بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ جان خودرا از دست داده اند که نشاندهنده ضرورت در اولویت بودن آنان برای تزریق واکسن است.

در گزارش این سازمان که روز گذشته (پنج شنبه) انتشار یافت، آمده است: از میان جمعیت ۱۳۵ میلیون نفری کادر درمان و مراقبان سلامت در جهان بین ۸۰ تا ۱۸۰ هزار نفر در فاصله ژانویه ۲۰۲۰ تا مه ۲۰۲۱ بر اثر مبتلاشدن به کووید-۱۹ فوت کرده اند.

"تدروس آدهانوم" - دبیر کل سازمان جهانی بهداشت - با انتقاد از نابرابری در توزیع واکسن در جهان اشاره کرد: کادر درمان باید ابتدا در مقابل این بیماری واکسینه شوند.

به گزارش این سازمان، اطلاعات موجود از ۱۱۹ کشور نشان میدهد به طور متوسط از میان هر پنج نفر از کادر درمان در جهان دو نفر بطور کامل در مقابل کروناویروس واکسینه شده اند. در آفریقا کمتر از یک دهم کادر درمان بطور کامل در مقابل بیماری کووید-۱۹ واکسینه شده اند این درحالیست که در خیلی از کشورهای با درآمد بالا بیش از ۸۰ درصد کادر درمان واکسن کروناویروس را دریافت کرده اند.

به گزارش خود درمانی به نقل از روزنامه گاردین، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت اضافه کرد: ما از تمامی کشورها درخواست کرده ایم تا تمامی کادر درمان و مراقبان سلامت را در کنار دیگر گروه های پرخطر در اولویت تزریق واکسن قرار دهند.

منبع:

1400/07/30
12:11:07
5.0 / 5
218
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت