وزیر بهداشت:

تحریم بیماران در تاریخ بی سابقه است

تحریم بیماران در تاریخ بی سابقه است

به گزارش خود درمانی، وزیر بهداشت اظهار داشت: ایران از دیرباز به داشتن نوابغ معروف بوده است و تحریم ها نباید مانعی برای ارتباط دانشمندان و جوانان ایرانی با دنیا شود چونکه دنیا به سمت برداشتن مرزهای دانش حرکت می کند.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا دکتر بهرام عین اللهی در نشستی با نمایندگان سازمان های بین المللی مقیم ایران که در وزارت بهداشت برگزار شد، عنوان کرد: اعمال تحریم های غیر قانونی، در ارتباط با قرون وسطی و عقب گرد به آن دوران است که سازمان های بین المللی باید در جهت رفع محدودیت های اعمال شده از جانب نظام سلطه به کشورهای مستقل کمک کنند.

وی با اعلان اینکه اعمال تحریم ها دیگر جواب نمی دهد، اضافه کرد: مردم ایران در صورتی به سازمان های بین المللی اعتماد بیشتری خواهند کرد که کارکرد و خروجی داشته باشند؛ بخصوص که وجود تحریم ها سبب می شود این سازمان ها نتوانند به وظایف اصلی خود عمل کنند البته تحریم ها دوام نخواهد داشت و تنها سوابق ومواضع سازمان های بین المللی نسبت به این محدودیت هاست که در تاریخ و اذهان عمومی باقی می ماند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در طول تاریخ سابقه نداشته که بیماران را تحریم کرده باشند که این کار نسبت به بیماران ایرانی انجام شد؛ کاری ناجوانمردانه که در هیچ فرهنگ، دین و آیینی مرسوم نبوده است و ما انتظار داریم که سازمان های بین المللی، رسالت ذاتی و اخلاقی خویش را انجام دهند چونکه سلامت نباید مشمول تحریم شود.

عین اللهی با اعلان اینکه تحریم های ناجوانمردانه آمریکا و نظام استکبار در تاریخ ثبت می شود، اضافه کرد: به تازگی گزارش فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به ایران چاپ و عرضه شد که در آن آثار مخرب تحریم ها بر خدمات بهداشتی، درمانی، دسترسی به دارو و تجهیزات پزشکی، روش های تشخیصی، پژوهش و همکاریهای دانشگاهی احصا شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: بعضی از شرکتهای خارجی تحت تأثیر تحریم از فروش دارو و تجهیزات پزشکی به ایران امتناع می ورزند که رفتاری غیراخلاقی و غیرانسانی است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در فرهنگ ما وقتی فردی بیمار می شود، به ملاقات او می روند و به بیمار کمک می کنند که امیدواریم این فرهنگ در جهان رواج یابد البته تفکر مردم جهان با حاکمان زورگو متفاوت است و تحریم ها در شرایط کنونی از نظر هیچ ملتی قابل قبول نیست.

وی ضمن اشاره به برگزاری چهار نشست قبلی با نمایندگان سازمان های بین المللی در وزارت بهداشت با موضوع هایی مانند دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه سلامت و انجام اقدامات مشترک اشاره کرد: مبحث نشست بعدی، سلامت شهروندان خارجی در ایران است که در همین زمینه گروه (G۵) اقدامات خوبی را انجام داده است و در دستور کار قرار دارد.

عین اللهی خاطرنشان کرد: در منطقه ای قرار داریم که بیماری ها و مشکلات حوزه سلامت کشورهای همسایه ما را هم تحت تأثیر قرار می دهد و اگر با همسایگان خود همکاری و تعامل نکنیم، مشکلات حوزه سلامت آنها به ایران هم منتقل می شود.

وی به واکسینه کردن مجانی تمام اتباع خارجی در ایران اشاره و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد توانمندی های خود در حوزه سلامت را با کشورهای منطقه به اشتراک بگذارد.

به گزارش وبدا، وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: ایران در تولید واکسن کرونا خودکفا شده و علاوه بر تأمین نیاز داخلی، صادرات به سایر کشورها را شروع کرده است و آمادگی دارد واکسن مورد نیاز کشورهای مختلف را با همکاری سازمان های بین المللی تأمین کند.

منبع:

1401/09/10
13:21:10
5.0 / 5
239
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت