معاون بهداشت وزارت بهداشت مطرح كرد

رشد چشم گیر سن امید به زندگی در ایرانی ها

رشد چشم گیر سن امید به زندگی در ایرانی ها

به گزارش خود درمانی، معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در بحث کمیت زندگی شاهد رشد چشم گیر سن امید به زندگی در افراد جامعه هستیم، اظهار داشت: حالا باید تلاش خویش را به ارتقای کیفیت زندگی معطوف نماییم.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دکتر کمال حیدری با بیان این مطلب در نخستین همایش کشوری «ارتباطات خطر و مشارکت اجتماعی»، عنوان کرد: برای توسعه مشارکت های اجتماعی باید تمام ظرفیت ها همچون بسیج، هلال احمر، شهرداری ها، سازمان های مردم نهاد و محلات را پای کار بیاوریم که این کار در طرح شهید سلیمانی به خوبی انجام شد.

وی با بیان اینکه سلامت محلات و محله محوری در توسعه مشارکت اجتماعی نقش بسیار زیادی دارد، اضافه کرد: پس از جنگ هیچگاه مشارکت اجتماعی به اندازه مشارکت اجتماعی، پاندمی کرونا بالا نبود. در این پاندمی همه برای سلامتِ هم وارد میدان شدند و انرژی گذاشتند و نشان دادند با افزایش مشارکت چقدر خوب میتوان کارها را پیش برد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان نمود: مشکلات سلامت روز به روز پیچیده تر می شود و احتیاج به مشارکت اجتماعی در این حوزه هم هر روز بیشتر احساس می شود. مسائل جدیدی مثل گرد و غبار، آلودگی زمین و هوا و شیوه زندگی با توسعه مشارکت اجتماعی در سلامت قابل رسیدگی است. اگر آرزوی کشورها توسعه است، سلامت در محوریت این توسعه قرار دارد.

محلات مشارکت قوی تری رقم می زنند

حیدری افزود: اگر افراد جامعه توانمند شوند، سلامت مطالبه همگانی خواهد شد. ازاین رو توانمندسازی محیط های اجتماعی مثل مدارس، ادارات و محل کار افراد به این پیشرفت کمک زیادی می کند. در محلات چون همه به هم نزدیک تر هستند می توانند مشارکت بهتر و قوی تری را رقم بزنند.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی با بیان اینکه با وجود مشارکت خوبی که در برنامه ها با وزارت آموزش و پرورش داریم، متاسفانه از دوره 12 ساله تحصیل و مدرسه برای نهادینه کردن فرهنگ سلامت در دانش آموزان به خوبی بهره نمی گیریم، اضافه کرد: آموزش و توانمندسازی دانش آموزان در کنار مسایلی مانند توجه به تغذیه صحیح آنان در بوفه مدارس، ارتقای سلامت جامعه را به دنبال دارد.

او در آخر اظهار داشت: خوشبختانه در بحث کمیت زندگی شاهد رشد چشم گیر سن امید به زندگی در افراد جامعه هستیم و الان باید تلاش خویش را به ارتقای کیفیت زندگی معطوف نماییم.
منبع:

1401/05/23
15:39:58
5.0 / 5
263
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت