شبكه ارتباطی زیرساخت هلال احمر رونمایی گردید

شبكه ارتباطی زیرساخت هلال احمر رونمایی گردید

به گزارش خود درمانی با حضور رئیس جمعیت هلال احمر و وزیر ارتباطات، شبكه نورنتا (شبكه ارتباطی زیرساخت اختصاصی جمعیت هلال احمر) رونمایی و تست شد.


به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر بامداد امروز در نشست توسعه ارتباطات و تكنولوژی های جدید در حوزه امداد و نجات و خدمات داوطلبانه كه با حضور وزیر ارتباطات برگزار گردید اظهار داشت: جمعیت هلال احمر یك جمعیت ارتباطی است. حدود ۶۰ هزار امدادگر در تمامی پایگاه های كشور فعالیت می نمایند و برای هماهنگی این یگان امدادی باید از تكنولوژی روز ارتباطات استفاده نماییم. در حوادث و مناطق دور افتاده یك نیاز جدی داریم كه بتوانیم با استفاده از تكنولوژی ها ارتباط برقرار نماییم. از جانب دیگر جمعیت هلال احمر به علت اینكه یك سازمان داوطلبانه است، در حوادث به مردم امداد رسانی می كند. از سویی دیگر جمعیت سازمان عام المنفعه است كه می خواهد در كنار مردم باشد به همین جهت نیاز است بتوانیم با جامعه ارتباط نزدیكی داشته باشیم.

پیوندی با اشاره به اینكه امروز نیاز است ارتباطات قوی با بدنه جامعه داشته باشیم و به همین جهت باید دارای یك شبكه ارتباطی قوی باشیم، عنوان كرد: امروز دو میلیون داوطلب داریم كه ۴۰۰ هزار نفر عضو رسمی سازمان هستند، تا به امروز تلاش های خوبی در هلال احمر صورت گرفته اما كافی نبوده است. علاوه بر این نیازهای گوناگونی داریم مانند آموزش همگانی كه باید به آن پرداخته شود چون كه كشور حادثه خیزی هستیم. وی ادامه داد: امروز باید یك حركت جدی و همگانی در این زمینه صورت گیرد تا بتوانیم از مصدومیت های جدی در حوادث جلوگیری نماییم. بخش دیگری از این نیازها مربوط به اطلاع رسانی و اخطار دادن به مردم در زمان حادثه است، و برای پیشگیری از وقوع حوادث، باید بر روی اطلاع رسانی بموقع كار نماییم. البته در وزارت ارتباطات فعالیت هایی صورت گرفته اما در جمعیت هلال احمر هنوز كاری انجام نشده است. رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینكه یكی دیگر از نیازها امدادرسانی به صدمه دیدگانی است كه در جریان حوادث ارتباط آنها با همه قطع شده است، عنوان كرد: باید یك شبكه ارتباطی وجود داشته باشد تا بتوانیم خدمات را به آن افراد برسانیم. علاوه بر این افرادی هستند كه در مناطقی مانند جنگل و كوه و دشت گرفتار حادثه می شوند كه نیاز است برای خدمت رسانی به این افراد دارای یك شبكه ارتباطی باشیم. در نتیجه مبحث به روز رسانی و تجهیز وسایل ارتباطی در جمعیت هلال احمر بسیار اهمیت دارد بنابراین به همكاری با وزارت ارتباطات نیاز داریم. وی با اشاره به رونمایی از سامانه ستاره ۱۱۲ مربع اظهار داشت: این سامانه پل ارتباطی جمعیت هلال احمر و مردم است تا آنها بدانند كمك هایشان چگونه توزیع می شود. امروز در ۱۷ استان كشور ارتباط آنالوگ تبدیل به دیجیتال شده و در مراكز استان ها مركز هدایت عملیات داریم كه از تكنولوژی خوبی برخوردار می باشد. در ارتباطات هم مبحث حائز اهمیت، سرعت پیشرفت تكنولوژی است كه باید متناسب با این سرعت حركت نماییم. وی با اشاره به رونمایی از شبكه نورنتا (شبكه ارتباطی زیرساخت اختصاصی جمعیت هلال احمر) خاطرنشان كرد: تلاش می نماییم با همكاری دوسویه با وزارت ارتباطات تجهیزات مان را به روز نماییم. با استفاده از شبكه نورنتا می توان به صورت بیسیم با ۱۷ مركز استان ارتباط برقرار كرد و این شبكه توسط وزیر ارتباطات رونمایی و تست شد.

1398/03/15
22:29:30
5.0 / 5
4815
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت