سازمان جهانی بهداشت:

شنوایی یك میلیارد جوان در خطر است

شنوایی یك میلیارد جوان در خطر است

خود درمانی: سازمان جهانی بهداشت (WHO) نسبت به مضرات استفاده بیش از اندازه از گوشیهای هوشمند و دیگر تجهیزات صوتی برای سلامت شنوایی آگهی داد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت در اطلاعیه ای اعلام نمود: بیشتر از یك میلیارد كاربر جوان به سبب استفاده بیش از اندازه از گوشیهای هوشمند و دیگر تجهیزات صوتی قدرت شنوایی خودرا به خطر می اندازند.
این سازمان و اتحادیه بین المللی مخابرات به منظور حفظ سلامت و قدرت شنوایی استانداردهای جدیدی را برای تولیدكنندگان و مصرف كنندگان تجهیزات صوتی تعیین كرده اند.
بنا بر اعلام كارشناسان این سازمان، جوانان بیشتر از دیگر گروه های جامعه به سبب عادات اشتباه در استفاده از تجهیزات صوتی سلامت شنوایی خودرا به خطر می اندازند. حدود نیمی از افراد ۱۲ تا ۳۵ ساله یا ۱.۱ میلیارد نفر به سبب قرار گرفتن طولانی مدت در معرض صداهای بلند همچون موسیقی هایی كه بوسیله تجهیزات صوتی شخصی گوش می دهند، سلامت خودرا به خطر می اندازند.
"تدروس آدهانوم قبریسوس"، دبیركل سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: جوانان باید آگاه باشند زمانی كه قدرت شنوایی خودرا از دست می دهند دیگر امكان بازگشت آن وجود ندارد.
به گزارش ژاپن تودی، هم اكنون حدود پنج درصد از مردم جهان یا حدود ۴۶۶ میلیون نفر همچون ۳۴ میلیون كودك با مشكلات شنوایی مواجهند.1397/11/27
14:30:18
5.0 / 5
4334
تگهای خبر: بهداشت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت