در معاونت علمی ریاست جمهوری؛

شبكه محصول سالم با هدف تامین امنیت غذایی بوجود آمد

شبكه محصول سالم با هدف تامین امنیت غذایی بوجود آمد

خود درمانی: از جانب ستاد توسعه زیست فناوری شبكه محصولات سالم به منظور تامین امنیت غذایی افتتاح شد.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، به منظور توانمندسازی، حمایت، ترویج و رتبه بندی محصولات سالم كشاورزی و بازسازی، بازیابی و فروش این محصولات در جهت ارتقاء سلامت و حفظ ایمنی غذا از جانب ستاد توسعه زیست فناوری "شبكه محصول سالم" با عنوان "طرح شمس" افتتاح شد.

این شبكه با مشاركت شركت ها و گروه های كنش گر و اثرگذار بر زنجیره تامین محصولات سالم تشكیل شده است و هر یك از اعضا نقش موثر و معینی در دستیابی به اهداف و ماموریت های شبكه ایفا می كنند.

در حال حاضر مدل كاری 12 گام با محصول سالم از مزرعه تا سفره در مدیریت زنجیره تامین سبز كه توسط یكی از موسسات فعال، تدوین و عرضه شده است در اتاق فكر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی مورد تایید قرار گرفت.

تعیین شاخص های سلامت و رتبه بندی، صدور گواهی و رهگیری محصولات كشاورزی و غذایی در زنجیره تامین محصولات سالم توسط اعضا و تولید شبكه معتمد همكار میان شركت های خصوصی و موسسات دولتی و غیر دولتی برای ارتقای سلامت كشور همچون اهداف "طرح شمس" است.

شبكه محصول سالم همینطور اهدافی چون افزایش ظرفیت و بهره وری تولید و توزیع محصولات سالم با توسعه فعالیت های نوآورانه و جمعی با بهره مندی كشور از فناوری های در رابطه با سلامت، كسب اعتماد مصرف كننده، فعالیت مشترك و منسجم برای تحقیقات، بازاریابی و فروش محصولات كشاورزی و غذایی سالم، تولید ارتباط با بانك ها و سازمان های اعتباری و بیمه ای با هدف تسهیل و گسترش خدمات مالی به اعضا، تولید بانك اطلاعاتی در زمینه های در رابطه با اهداف و وظایف «شمس»، كوشش برای ساماندهی و پشتیبانی از سرمایه گذاری مشترك در تولید و صادرات و پیگیری حقوقی برای جلوگیری از تولید محصولات غیر استاندارد را دنبال می كند.1397/02/22
18:56:45
5.0 / 5
5069
تگهای خبر: سلامت , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت