تبعیض جنسیتی در دستمزد كاركنان سرویس سلامت همگانی انگلیس

تبعیض جنسیتی در دستمزد كاركنان سرویس سلامت همگانی انگلیس

خود درمانی: بر مبنای اطلاعاتی كه بیش از یك میلیون نفر از كاركنان سرویس سلامت همگانی انگلیس (NHS) اعم از پزشكان، مدیران، پرستاران و نیروی خدماتی را پوشش می دهد،  درآمد كاركنان زن در این سازمان حدودا یك چهارم كمتر از پرسنل مرد است.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، بر مبنای این اطلاعات، میانگین درآمد یك كارمند زن كه به صورت تمام وقت در این سرویس كار می كند با حدود ۲۹ پوند نسبت به ۳۷ پوند درآمد یك مرد، فاصله ی بیش از ۲۳ درصدی دارد.

همچنین در بین پزشكان هم این شكاف جنسیتی دستمزدها با درآمد حدود ۶۸ هزار پوندی پزشكان مرد نسبت به درآمد ۵۷ هزار پوندی پزشكان زن، ۱۵ درصد برآورد شده است.

یك پزشك از اتحادیه پزشكان زن ضمن تاسف بار خواندن این آمار بیان كرد: این آمار نشان دهنده این واقعیت است كه احتمال دستیابی مردان به موقعیت های بالاتر همان گونه كه در دیگر زمینه های اقتصادی شاهد آن هستیم بیشتر است.

به گزارش بی بی سی، سخنگوی دپارتمان بهداشت و امور اجتماعی انگلیس در این رابطه اعلام نموده كه نسبت به عادلانه بودن درآمد كاركنان NHS بدون در نظر گرفتن جنسیت آن ها متعهد است و با این سازمان برای توقف این شكاف جنسیتی همكاری داشته و به بررسی مستقل در این مورد خواهد پرداخت.
1397/01/20
22:15:20
5.0 / 5
4736
تگهای خبر: پزشك , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت