مطالعات نشان می دهد؛

انجام ورزش تای چی به بهبود دردهای مزمن كمك می نماید

انجام ورزش تای چی به بهبود دردهای مزمن كمك می نماید

خود درمانی: مطالعه جدید نشان داده است ورزش تای چی با كاهش دردهای مزمن مرتبط بوده و حتی از ورزش های هوازی برای كنترل این نوع دردها هم بهتر است.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، ورزش تای چی كه بیش از ۱۰۰۰ سال استفاده می شود، تلفیقی از نفس عمیق كشیدن و حركات آهسته و آرام است. این ورزش برای افراد در هر سطح تناسب بدنی مناسب می باشد.
فیبرومیالژیا یك سندرم درد اسكلتی-عضلانی مزمن است كه با درد غیرقابل توضیح در عضلات و مفاصل همراه است. در مجموع ۲ تا ۴ درصد جمعیت بزرگسال جهان مبتلا به این عارضه هستند.
این سندروم همینطور ممكن است منجر به خستگی بیش از اندازه زیاد، سفتی ماهیچه ها، دشواری در خوابیدن و افسردگی شود.
درحالیكه هم اكنون ورزش های هوازی بعنوان یك درمان استاندارد سفارش می شوند، اما در خیلی از بیماران به علت نوسان در علائم، انجام این نوع ورزش ها دشوار هستند.
برخی مطالعات نشان داده اند كه تای چی باعث تسكین درد و بهبود سلامت فیزیكی و روانی در بیماران مبتلا به فیبرومیالژیا می گردد.
در این مطالعه، تیمی از محققان آمریكایی به مقایسه تاثیر تای چی با ورزش هوازی بر روی ۲۲۶ فرد بزرگسال مبتلا به فیبرومیالژیا پرداختند. شركت كنندگان به صورت تصادفی به گروه ورزش هوازی به مدت ۲۴ هفته یا به یكی از چهار گروه تای چی به مدت ۱۲ تا ۲۴ هفته اختصاص یافتند.
محققان دریافتند هر پنج گروه شاهد بهبود در وضعیت سلامت شان بودند، اما روند بهبود در گروه های تای چی به مراتب بهتر از گروه هوازی بود.
همچنین در میان گروه تای چی هم افرادی كه به مدت ۲۴ هفته تحت این ورزش قرار گرفته بودند در مقایسه با گروه تای چی به مدت ۱۲ هفته روند بهبود بهتری داشتند.

1397/01/07
13:58:30
5.0 / 5
4571
تگهای خبر: بیمار , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت