متخصصان انگلیسی هشدار دادند

غذاهای بسته بندی و معضل وجود ماده شیمیایی مضر در بدن نوجوانان

غذاهای بسته بندی و معضل وجود ماده شیمیایی مضر در بدن نوجوانان

خود درمانی: پزشكان انگلیسی در یك بررسی از وجود ماده شیمیایی بیسفنول A یا (BPA) در سیستم گوارشی ۸۶ درصد شركت كنندگان در این مطالعه خبر دادند.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، گروهی از متخصصان علوم پزشكی دانشگاه اكستر به بررسی روی ماده شیمیایی بیسفنول A موجود در بسته بندی های پلاستیكی غذاها پرداخته و دریافتند كه در سیستم گوارشی ۸۶ درصد نوجوانان شركت كننده این ماده وجود دارد.

نتایج بعضی از مطالعات نشان داده است این ماده شیمیایی می تواند با خطر بروز سرطان پستان و بیماری قلبی ارتباط داشته باشد و بنابراین بر ممنوعیت استفاده از آن تاكید گردیده است. هر چند در بعضی از مطالعات این ادعا اشتباه دانسته شده است.

متخصصان انگلیسی اظهار داشتند: نوجوانان یكی از گروه های جمعیتی هستند كه بالاترین سطح تركیب بیسفنول A در ادرار آنان وجود دارد.

در حالیكه در بعضی از مطالعات آمده است سطح پایین تركیب بیسفنول A بی ضرر است، كمیسیون اروپا اخیرا اعلام نموده است این تركیب به علت تاثیر گذاری روی هورمون ها سلامت بشر را به خطر می اندازد.

به گزارش اسكای نیوز، در كانادا و بعضی از ایالت های آمریكا استفاده از این تركیب شیمیایی در بطری شیر نوزادان ممنوع شده است. همینطور از ماه گذشته كمیسیون اروپا به كار بردن بیسفنول A را در بسته بندی های غذایی به علت عوارض جانبی آن محدود كرده است.
1396/11/16
15:23:16
5.0 / 5
5376
تگهای خبر: متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت