وزیر بهداشت اعلام كرد

آمادگی ایران برای مقابله با هر نوع تهدید ویروسی

آمادگی ایران برای مقابله با هر نوع تهدید ویروسی

به گزارش خود درمانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه نگرانی از بابت بیماری آبله میمون نداریم، اظهار داشت: هنوز موردی از ابتلای قطعی در ایران تشخیص داده نشده است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه هفتاد و پنجمین مجمع بهداشت جهانی در مورد بیماری آبله میمون اظهار داشت: مجمع بهداشت جهانی هنوز وارد مساله بیماری آبله میمون نشده است اما چیزی که مسلم است؛ به خاطر ارتباط کشورها با هم و رفت و آمد مسافران، به همکاران مان آماده باش داده ایم.

وی با اشاره به اینکه درحال مطالعه و بررسی بیماری آبله میمون در کشور هستیم، اضافه کرد: فعلاً خیلی ما در کشور نگرانی از این بابت نداریم و هنوز موردی از ابتلای قطعی در ایران تشخیص داده نشده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: زیرساخت های بومی مهیا شده برای تولید واکسن کرونا در کشور می تواند در مقابل دیگر تهدیدات بهداشتی همچون بیماری " آبله میمون" هم به کار آید.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، هفتاد و پنجمین مجمع بهداشت جهانی (WHA) با شعار "سلامت برای صلح، صلح برای سلامت" که از روز گذشته شروع به کار کرد تا هفتم خرداد در مقر اروپایی سازمان ملل ادامه دارد.

انتخاب دبیرکل سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای ۵ سال آینده از دستور کارهای مجمع بهداشت جهانی است.

با فروکش کردن نسبی کرونا؛ مجمع جهانی سلامت بعد از سه سال وقفه با حضور وزرای بهداشت تمامی کشورهای جهان در ژنو سوئیس شروع به کار کرد.
منبع:

1401/03/02
22:33:49
5.0 / 5
213
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت