محققان توصیه می كنند؛

واکسن HPV بهترین راه جلوگیری از سرطان دهانه رحم

واکسن HPV بهترین راه جلوگیری از سرطان دهانه رحم

به قول انجمن سرطان آمریکا، سرطان دهانه رحم تنها سرطان زنانه است که میتوان از آن پیشگیری کرد.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، محققان خاطرنشان می کنند بهترین راه برای پیشگیری از این سرطان تزریق واکسن های ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) است.
دکتر «جیمز آیکینز»، رئیس انکولوژی زنان در مؤسسه سرطان راتجرز نیوجرزی، اظهار داشت: «تقریباً اغلب موارد سرطان دهانه رحم از HPV سرچشمه می گیرد، که ابتدا سبب ایجاد سلول های پیش سرطانی می شود.»
مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های ایالات متحده سفارش می کند که کودکان دو دوز واکسن HPV را در سنین ۱۱ یا ۱۲ دریافت نمایند. میتوان آنرا از سن ۹ سالگی هم آغاز کرد.
این واکسن همینطور برای بزرگسالانی که تا سن ۴۵ سالگی هنوز آنرا تزریق نکرده اند تأیید شده است، اما زمانی که در سنین پایین تر تزریق می شود بهتر عمل می کند.
به گفته آیکینز، «برای محافظت از خود، به صورت منظم آزمایش پاپ و آزمایش HPV انجام دهید، چونکه می تواند تغییرات پیش سرطانی را در سلول هایی که در نهایت به سرطان دهانه رحم تبدیل می شود، تشخیص دهد.»
وی اظهار داشت: «سبک زندگی هم می تواند به جلوگیری از سرطان دهانه رحم کمک نماید. وزن مناسب، فعالیت بدنی، رژیم غذایی سالم و ترک سیگار در این حوزه مهم هستند.»


منبع:

1400/10/22
13:33:45
5.0 / 5
259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت