سفارش هایی برای تسکین درد میگرن

سفارش هایی برای تسکین درد میگرن

به گزارش خود درمانی افرادی که گرفتار حمله میگرنی می شوند، تنها به دنبال آن هستند که هر چه سریع تر علایم بیماری تسکین پیدا کند.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، در بعضی از افراد مصرف داروهای میگرن می تواند به کاهش درد کمک نماید. اما آیا راهکارهای دیگری وجود دارد که بتوان مدت زمان حمله میگرنی را کوتاه تر ساخت یا تحمل علایم تا زمان شروع اثربخشی دارو را بیشتر کرد؟

سایت everydayhealth نوشت: اگر همچون افرادی هستید که گرفتار حمله میگرنی می شوید سفارش های زیر را در نظر داشته باشید. این راه حل ها بدون عوارض جانبی هستند.

- استراحت در اتاق تاریک و آرام

بسیاری از مبتلایان به میگرن به نور و صدا حساسیت دارند که می تواند سردرد را تشدید کند. درد میگرنی ناشی از قرار گرفتن در معرض نور را می توان در گروهی از سلول های سنسور نور در چشم موسوم به سلول های گانگلیونی شبکیه ردیابی کرد که به حفظ چرخه خواب و بیداری و واکنش مردمک به نور کمک می نماید.

قرار گرفتن در معرض نور موجب فعال شدن سلول های گانگلیونی شبکیه و سلول های انتقال دهنده درد می شود و سلول ها برای چندین دقیقه فعال می مانند. پژوهشگران این نظریه را مطرح می کنند که این مکانیسم می تواند دلیل بدتر شدن سردرد هنگام قرار گرفتن در معرض نور و بهبود آن ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بعد از قرار گرفتن در تاریکی باشد.

- قرار دادن کمپرس گرم یا سرد روی سر یا گردن

کمپرس گرم یا سرد را روی پیشانی یا پشت گردن خود قرار دهید. خیلی از بیماران کمپرس سرد را ترجیح می دهند. سرما می تواند اثر بی حس کننده داشته باشد و موجب می شود تمرکز مغز روی میگرن برداشته شود. ممکنست برخی افراد کمپرس گرم را ترجیح دهند. گرما می تواند به انبساط ماهیچه های تحت فشار کمک نماید همین طور حمام یا دوش آب گرم سفارش می شود.

- نوشیدن مایعات کافی

بررسی انجام شده در آمریکا نشان میدهد از هر سه فرد مبتلا به میگرن، یک نفر بر این باور است که کم آبی بدن عامل ایجاد سردرد است بدین سبب تامین آب مورد نیاز بدن بین حملات میگرنی می تواند به جلوگیری از تعدادی از حملات کمک نماید.

- ماساژ گیجگاه

ماساژ می تواند به انبساط ماهیچه ها کمک نماید و تاثیر آن در کنترل درد در چندین بیماری همچون سردرد مورد مطالعه قرار گرفته است. بگفته متخصصان اثربخشی این روش به شخص بستگی دارد. تعدادی از افراد مبتلا به میگرن ممکنست به لمس بسیار حساس باشند و ماساژ می تواند حال آنان را بدتر کند.

- مدیتیشن

از هر ۱۰ فرد مبتلا به میگرن، هشت نفر استرس را محرک سردرد می دانند. مدیتیشن با تمرکز بر آنچه که هم اکنون درحال اتفاق افتادن است می تواند به افراد در مدیریت استرس کمک نماید.

- استشمام اسطوخودوس

رایحه اسطوخودوس می تواند اثر آرام بخش داشته باشد و به کاهش استرس نیز کمک می نماید. روغن اسطوخودوس نیز بطور خاص بعنوان درمان میگرن مورد مطالعه قرار گرفته است. پژوهشگران در مطالعه ای تاثیر استفاده از اسانس اسطوخودوس را در افرادی که گرفتار حمله میگرنی شده اند، ارزیابی کرده اند و مشخص شد در افرادی که روغن اسطوخودوس به مدت ۱۵ دقیقه استنشاق شده، شدت سردرد نسبت به افرادی که این کار را انجام نداده اند، کمتر شده است.

منبع:

1400/07/02
20:22:27
5.0 / 5
180
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت