زالی عنوان كرد؛

بیمارستان ها آماده موج پنجم كرونا باشند

بیمارستان ها آماده موج پنجم كرونا باشند

به گزارش خود درمانی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، بر آمادگی بیشتر از پیش بیمارستان ها برای مواجهه با موج پنجم کرونا تاکید نمود.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، علیرضا زالی در وبیناری که با رؤسا و مدیران بیمارستان های پایتخت با محوریت آمادگی در مقابل پیک پنجم کرونا برگزار شد، با اخطار نسبت به پیک پنجم کرونا، خواهان آمادگی بیمارستان ها و مراکز درمانی برای پذیرش بیماران جدید در ایام آتی شد.
وی ضمن اشاره به فعال سازی کمیته های ترخیص در بیمارستان ها، در پیک های قبلی کرونا، خاطرنشان کرد: این کمیته ها نقش بسیار مؤثری را در گردش بیمارستانی و شناور سازی تخت های بیمارستانی داشتند که سبب می شود مدیریت بیمارستان برای تصمیم گیری درباره تخت های بیمارستانی با چابکی بیشتری عمل کند؛ بنابر این ضروریست که برای آمادگی در مقابل پیک پنجم کرونا نسبت به راه اندازی کمیته ترخیص اقدام گردد.
زالی افزود: همینطور برای حفظ و افزایش کیفیت خدمات عرضه شده به بیماران، آرایش تیم های درمانی باید بگونه ای باشد که اواخر هفته و در ایام تعطیل نقصانی در عرضه خدمات به بیماران ایجاد نشود.
وی با اشاره به اینکه الان در آستانه خیز پنجم کرونا هستیم، نسبت به لزوم آمادگی برای توسعه و راه اندازی بخش های جدید در بیمارستان های پایتخت تصریح کرد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، خواهان مدیریت اعمال جراحی غیر ضروری و بخش های غیرکرونایی بیمارستان ها در دوران پیک جهت ظرفیت سازی برای بیماران کرونایی شد.
زالی همینطور با اخطار نسبت به احتمال واکسن گریز بودن واریانت جدید کرونا، بر لزوم حساسیت کادر بهداشت و درمان برای رعایت پروتکلهای بهداشتی و حفاظت از خود در مقابل بیماری کرونا تصریح کرد.
وی با اشاره به اینکه راه اندازی درمانگاه های سرپایی کرونا برای تزریق رمدسیویر در پیک های قبلی کرونا در تهران تجربه بسیار موفقی بوده است، خواهان توجه ویژه رؤسای بیمارستان ها به این تجربه بعنوان یک استراتژی روشن برای کاهش بار بیمارستان ها و بار ویروس در گردش در سطح شهر شد.
زالی، تغییر در الگوی سنی مراجعان، تلفیق علایم گوارشی با علایم تنفسی، سرعت در بستری بیماران در بخش مراقبت های ویژه، کوتاه بودن فاصله زمانی بین ابتلای اولیه تا بستری در بیمارستان و درگیری شدید ریوی را از خصوصیت هایی دانست که الان در اغلب بیمارستان های پایتخت درباره بیماران کرونایی مشاهده می شود.
وی همینطور سامانه ۶۰۷۰ را سامانه ای بسیار پرکاربرد برای تسهیل در جایابی بیماران دانست و خواهان تقویت آن شد.

1400/04/20
13:26:50
5.0 / 5
281
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , ترخیص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت