یافته های جدید درباره كروناویروس انگلیسی

یافته های جدید درباره كروناویروس انگلیسی

به گزارش خود درمانی متخصصان علوم پزشکی در انگلیس در مطالعات آزمایشگاهی جدید ادعا کردند که گونه انگلیسی کروناویروس معروف به B۱۱۷ آسان تر و سریع تر منتقل می شود اما قدرت بیماریزایی آن تغییر نکرده است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، نتایج بدست آمده در دو بررسی نشان می دهد: گونه ای از کروناویروس که نخستین بار در انگلیس شناسایی شد آسان تر سرایت پیدا می کند اما شدت بیماری را افزایش نمی دهد.
کروناویروس انگلیسی حالا در ایالات متحده، انگلیس و چندین کشور دیگر به گونه غالب تبدیل گشته است.
نتایج این دو بررسی حاکی از آنست شواهدی وجود ندارد که افراد آلوده به این گونه از کروناویروس با علایم شدیدتری از بیماری مواجهند یا بیشتر احتمال دارد در معرض مبتلا شدن به کووید طولانی باشند.
هرچند طبق این دو بررسی انجام شده بار ویروسی این گونه از کروناویروس بیشتر است که تایید کننده قدرت سرایت بیشتر سویه انگلیسی است.
متخصصان در هر دو مطالعه اظهار داشتند: یافته های آنان متفاوت با دیگر تحقیقات است که شدت بیماریزایی این سویه را مورد بررسی قرار داده اند.
در نخستین مطالعه ۳۴۱ بیمار که در ماه های نوامبر و دسامبر سال قبل در دو بیمارستان لندن بستری شده بودند مورد بررسی قرار گرفتند. نوع انگلیسی کروناویروس در ۱۹۸ بیمار (۵۸ درصد) مشاهده شد و ۱۴۳ بیمار دیگر (۴۲ درصد) به انواع دیگری از ویروس مبتلا بودند.
هرچند شواهدی از ارتباط بین B۱۱۷ و نوع شدید بیماری مشاهده نشد و ۷۲ بیمار از ۱۹۸ نفر (۳۶ درصد) گرفتار نوع شدید بیماری شده یا بر اثر مبتلا شدن به نوع انگلیسی کروناویروس جان خویش را از دست دادند این درحالیست که در گروه دیگر این رقم ۳۸ درصد بوده است.
همچنین در مطالعه دوم اطلاعات نزدیک به ۳۷ هزار داوطلب که در فاصله ماه های سپتامبر تا دسامبر و زمانی که گسترش موارد مبتلا شدن به کروناویروس انگلیسی در لندن و مناطق دیگر بالا رفته بود، مورد تحلیل قرار گرفت و مشخص شد که قدرت سرایت این نوع از ویروس نسبت به گونه اصلی آن بیشتر است.
به گزارش خود درمانی به نقل از اسکای نیوز، محققان انگلیسی اظهار داشتند: با این وجود این گونه از ویروس علایم بیماری را تغییر نداده و به تدابیر قرنطینه پاسخ می دهد و بنظر می رسد نمی تواند از ایمنی حاصل از قرار گرفتن در معرض نوع اصلی ویروس، بگریزد.
منبع:

1400/01/24
14:50:09
5.0 / 5
574
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت