رئیس سازمان نظام پزشكی تاكید كرد؛

نیاز فوری به سه میلیون دوز واكسن كرونا

نیاز فوری به سه میلیون دوز واكسن كرونا

به گزارش خود درمانی رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، بر لزوم تسریع در واردات واکسن استاندارد به منظور کاهش مرگ و میر بیماران کووید ۱۹ در کشور تاکید نمود.به گزارش خود درمانی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، محمدرضا ظفرقندی، ضمن اشاره به مباحث تعرفه بخش خصوصی و پیگیری های انجام شده در این حوزه اظهار نمود: در بخش خصوصی هزینه تمام شده خدمات مطابق قانون باید اعمال شود و در بخش دولتی هم مسائل در راه دیگری حرکت می کند بنابراین تا زمانی که موضوعات مسیر درست خویش را طی نکنند، مشکلات وجود خواهندداشت.
وی اضافه کرد: اعتقاد در مجلس هم بر این است که گره زدن تعرفه بخش خصوصی و دولتی به یکدیگر و همینطور سلب اختیار تعرفه گذاری از سازمان نظام پزشکی مشکل اصلی بوده و باید این مورد در احکام دائمی برنامه توسعه حل و فصل شود که مجلس هم باید برای حل مشکل کمک نماید.
ظفرقندی افزود: مطابق قانون بیمه همگانی در هر دو بخش دولتی و خصوصی باید هزینه واقعی خدمات محاسب شده و بر مبنای آن تعرفه ها اعلام و تعادل منابع و مصارف هم لحاظ شود.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با ا شاره به جلسات و رایزنی های سازمان نظام پزشکی با سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: بعد از پیگیری های مکرر توانستیم ۸ درصد افزایش گلوبال تعرفه ها را برای ۶ ماه دوم سال ۹۹ در شورایعالی بیمه به تصویب برسانیم و علل و مطالعات ما در این حوزه مورد قبول سازمان برنامه و بودجه هم قرار گرفت و حتی مذاکراتی در مورد اجزای تعرفه ها داشتیم که مقرر شد در ویزیت ۲۵ درصد؛ در هتلینگ ۳۷ درصد، جز فنی هشتک دار ۴۰ درصد و جز فنی بدون هشتک ۲۵ درصد افزایش لحاظ شود.
ظفرقندی ضمن اشاره به اینکه بخش خصوصی در تأمین هزینه های سرباری کرونا ریالی کمک از جایی دریافت نکرده است، خاطرنشان کرد: بخش دولتی در تأمین هزینه های سرباری از جانب خیرین و دولت کمک های زیادی گرفت اما با وجود هزینه های سرسام آور سرباری کرونا بخصوص در بخش ICU، همکارانمان در بیمارستان های خصوصی هیچ نوع کمک مالی نگرفتند.
وی در مورد نگرانی بعضی از اعضای شورایعالی در خصوص اینکه افزایش ۸ درصد گلوبال تعرفه ها این باور را ایجاد نکند که تعرفه ها در بهمن ماه افزایش داشته بنابراین برای سال ۱۴۰۰ نیازی به تعیین تعرفه نداریم، اظهار نمود: مذاکرات زیادی انجام شده و این ۸ درصد افزایش در واقع پله ای برای تعیین تعرفه سال ۱۴۰۰ است و این بعنوان تعرفه معوق اعلام شده است.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران در ادامه به حل و فصل مشکلات پزشکان جوان اشاره نمود و اظهار داشت: سالی ۳ هزار درخواست گوداستندینگ در نظام پزشکی ثبت می شود که نشان از تمایل همکاران برای مهاجرت دارد و باید مشکلات آنها را بررسی نماییم و شرایط را برای ادامه فعالیت و ماندن در کشور مهیا نمائیم.
ظفرقندی با گریز به مبحث واکسن کرونا و اینکه ۷۰ درصد مرگ و میرهای ناشی از کرونا در افراد بالای ۷۰ سال رخ می دهد، خاطرنشان کرد: تنها راه کاهش مرگ و میر واکسیناسیون بوده و باید واکسن استاندارد را تهیه نماییم. برای کاهش مرگ و میر به ۳ میلیون دوز واکسن فوری نیاز داریم و نباید زمان طلایی را برای تهیه و توزیع واکسن از دست بدهیم و در اسرع وقت باید کادر درمان و گروه های صدمه پذیر واکسینه شوند.
وی ضمن اظهار شادمانی از تلاش متخصصان داخلی برای تهیه و تولید واکسن بومی، خاطرنشان کرد: تا زمان تولید انبوه واکسن داخلی باید واردات واکسن استاندارد به فوریت صورت گیرد و هر جا که دست دولت بسته است می توان از بخش خصوصی کمک گرفت.
ظفرقندی ضمن اشاره به اینکه مذاکراتی در زمینه تهیه واکسن انجام داده ایم، افزود: با راه های میانبر می توانیم این واردات را انجام دهیم که اگر مساعدت در انتقال ارز صورت گیرد تا دو هفته دیگر واکسن در اختیارمان قرار می گیرد تا حداقل گروه های پرخطر را واکسینه نماییم.

1399/11/12
13:36:22
0.0 / 5
1001
تگهای خبر: استاندارد , بیمار , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت