دبیر كمیته اخلاق در پژوهش سازمان غذا و دارو:

برای تولیدات داخلی دارو احتیاج به مجوز بین المللی نداریم

برای تولیدات داخلی دارو احتیاج به مجوز بین المللی نداریم

دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش سازمان غذا و دارو اظهار داشت: هیچ کشوری برای دارویی که خودش می خواهد مصرف کند، احتیاج به مجوز بین المللی ندارد و سازمان غذا و دارو می تواند تائیدیه آن دارو را ارائه نماید.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، دکتر احسان شمسی کوشکی امروز در وبینار «بررسی وضعیت تولید واکسن کرونا در کشورها و عرضه توانمندی کشور ایران در تولید آن» که به صورت آنلاین در فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: طرح ها در کمیته ملی اخلاق در پژوهش سازمان غذا و دارو از جانب پژوهشگران مورد بررسی قرار می گیرند.
وی با اشاره به اینکه خود محقق پروژه با این کمیته ارتباط دارد، اظهار داشت: از طرفی، شرکت با سازمان غذا و دارو ارتباط می گیرد.
دبیر گروه اخلاق پزشکی فرهنگستان علوم پزشکی کشور ضمن اشاره به فرایند تائید از جانب این کمیته اظهار داشت: ما در ابتدا ایمن بودن و تأثیرگذاری را مورد بررسی قرار می دهیم. در فاز اول، ایمن بودن مطرح است.
شمسی کوشکی با اشاره به اینکه تابحال یک پروتکل فاز یک در کمیته اخلاق با دو جلسه اضطراری را تشکیل دادیم، اظهار داشت: نوع ارجاع به کمیته اخلاق بگونه ای است که سازمان غذا و دارو از مراحل پروژه آگاه و قانع شود.
وی افزود: پروژه ها بعد از دریافت «کد اخلاق» به سازمان غذا و دارو انتقال داده می شوند تا درباره کل پروژه مورد بررسی قرار گیرند.
دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش سازمان غذا و دارو تاکید کرد: هیچ کشوری برای دارویی که خودش می خواهد مصرف کند، احتیاج به مجوز بین المللی ندارد و سازمان غذا و دارو می تواند تائیدیه آن دارو را ارائه نماید.
شمسی کوشکی بیان نمود: ما احتیاج به تائیدیه نهادهای بین المللی نداریم اما FDA کمک کننده است.

1399/10/15
01:04:50
0.0 / 5
1095
تگهای خبر: آنلاین , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت