معاون استاندار مركزی:

وضعیت كرونایی اراك كنترل شود، وضعیت استان كنترل می شود

وضعیت كرونایی اراك كنترل شود، وضعیت استان كنترل می شود

به گزارش خود درمانی مركزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مركزی اظهار داشت: بیشترین موارد مبتلا شدن مربوط به اراك است بر همین مبنا اگر این شهر در مورد ویروس كرونا كنترل شود، استان كنترل می شود.


بهروز اکرمی پنجم مهرماه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی با اشاره به اینکه طبق آمار دریافت شده بیشترین موارد مبتلا شدن طی هفته گذشته در استان مربوط به زنان خانه دار بوده است، اظهار داشت: این افراد خرید و حضور در بازار و معابر و اماکن عمومی را عهده دار هستند.
وی خاطرنشان کرد: آمار مبین آن است که معابر و اماکن عمومی گرفتار مشکل است و مشاهدات عینی هم مبین این مورد است که رعایت پروتکل ها در معابر و اماکن عمومی کاهش یافته است.
اکرمی با اشاره به تهاجمی شدن ویروس، اظهار داشت: میزان مبتلا شدن در میان جوانان و میزان مرگ و میر در میان افراد بالای 70 سال رشد یافته است و با عنایت به درگیری جوانان رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک بسیار اهمیت دارد، فردی که ماسک نمی زند در واقع 70 درصد به طرف مقابل و 30 درصد به خود ضرر می زند بر همین مبنا باید نظارت ها و بازرسی ها در معابر عمومی افزایش یابد.
وی تصریح کرد: باید تیم های بازرسی به سمت معابر و اماکن عمومی هدایت شوند، شهروندانی که ماسک نمی زنند در واقع امنیت و سلامت جامعه را تهدید می کنند که باید مورد برخورد قرار گیرند، بر همین مبنا باید تیم های بازرسی در معابر عمومی استان بخصوص در اراک مستقر شوند، چونکه اگر اراک کنترل شود استان هم تحت کنترل در می آید.
معاون استاندار با اشاره به اینکه طی دو هفته آینده تمام پاساژها، بازارها، اماکن عمومی و معابر تحت بازرسی قرار می گیرند و با اعمال نظارت می توان استان را از وضعیت قرمز خارج کرد، اظهار داشت: 80 درصد آمار فوت و مبتلا شدن مشخصا مربوط به اراک است و باید 80 درصد تمرکز و نظارت ها روی شهر اراک قرار داد، وظیفه و مسئولیت مستقیم اعمال سفارش های بهداشتی و نظارت بر تاکسی ها و اتوبوس ها با شهرداری است و فرمانداران هم نظارت خواهند داشت همینطور راهنمایی و رانندگی می تواند با عنایت به کد درج شده بر روی تاکسی اعمال جریمه کند.
وی ادامه داد: متاسفانه بازار سرپوشیده به محل مشکل ساز تبدیل گشته است، عرض بازار اراک کم و تردد بسیار است و عملا فاصله اجتماعی بین افراد رعایت نمی گردد ولی نباید از استفاده از ماسک به آسانی گذشت بنابراین نظارت بر بازار بر عهده هیات امناست و مدیران پاساژها هم باید نظارت کنند و تدبیری داشته باشند تا یک نفر هم بدون ماسک وارد پاساژها نشود.
اکرمی افزود: هفته آینده گزارشی از جانب آموزش و پرورش درمورد میزان حضور دانش آموزان در مدرسه عرضه شود، همینطور هر شهروندی که با 110 تماس گرفت و گزارش مربوط به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی یا در رابطه با کرونا را اعلام کرد، پلیس راسا ورود کند.
منبع:

1399/07/05
23:42:25
5.0 / 5
1498
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت