ساده انگاری عامل افزایش شیوع كووید ۱۹

صراحت و صحت در اعلام آمار كرونا

صراحت و صحت در اعلام آمار كرونا

به گزارش خود درمانی معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به صراحت وصحت در اعلام آمار كرونا در كشور، اظهار داشت: دو هزار دستگاه كمك تنفسی از شركت های دانش بنیان خریداری شده است.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، قاسم جان بابایی امروز چهارشنبه در ستاد مدیریت کرونا لرستان در سخنانی با تقدیر از اقدامات صورت گرفته از جانب مسؤلان استان و همینطور همکاری مردم برای مقابله با این بیماری، تصریح کرد: تا کنون لرستان، جز استان هایی بوده که وضعیت خوب نگه داشته شده و اجازه داده نشده که مدیریت از دست دانشگاه و استان بیرون برود.
شواهدی در خصوص ضعیف شدن ویروس کرونا پیدا نشده است
وی با تاکید بر اینکه گاهی بیماری بر یک حوزه مدیریتی مسلط می شود و در این شرایط مدیریت کردن خیلی سخت است، عنوان کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مجموعه استان، خیرین، مردم، گروههای جهادی و… موفق عمل کردند و این امر هم به علت همکاری بوده که در میان آنها وجود داشته است.
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه دنیا به واسطه این بیماری گرفتار مشکل شده، اقتصاد آمریکا مشکل پیدا کرده و این بیماری تبدیل به یک چالش سیاسی و اجتماعی تبدیل گشته است، اضافه کرد: در کشور ما خوشبختانه این اتفاق رخ نداد، خیلی کشورها همچنان مشکلات جدی در این رابطه دارند.
جان بابایی با اشاره به اینکه کرونا ویروس بسیار خطرناکی است و تا کنون هیچ شواهدی در خصوص ضعیف شدن این ویروس پیدا نشده است، اظهار داشت: کرونا، ویروسی است که کشنده است، تصور قبلی که اعلام می شد کودکان درگیر این بیماری نمی شوند از بین رفته چون که کودکان هم درگیر این بیماری می شوند.
پیش خرید ۲۰۰۰ دستگاه «کمک تنفسی»
وی با تاکید بر اینکه در بازدیدهایی که داشتیم جوانان زیادی بستری هستند و این امر پیشبینی های اولیه ای که توسط چینی ها اعلام شده بود را تغییر داد، بیماری مسیر دیگری را نشان می دهد، عنوان کرد: این امر نشان داده است که ویروس، آن گونه که متصور بود نیست، ویروسی بوده که افراد میانسال و نیروی کار ما را از بین می برد، در این راستا باید خیلی هوشمندانه جلو برویم.
معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه این بازدید در جهت بررسی و رفع مشکلات حوزه درمان استان صورت گرفته است، عنوان کرد: این امر شروعی بوده تا نقصها را برطرف نماییم، اگر ما بحران ها را درست مدیریت نماییم می توانیم نقاط صدمه پذیر آینده را هم برطرف نماییم.
جان بابایی با تاکید بر اینکه نگران تجهیزات پزشکی برای استان نباشید، بیان داشت: یکی از دستاوردهای کرونا این بود که شرکت های دانش بنیان فعال شدند، نزدیک به دو هزار دستگاه «کمک تنفسی» را از شرکت های دانش بنیان پیش خرید کرده ایم و در این رابطه وابسته نیستیم.
وی با اشاره به اینکه قسمت اعظم امکانات پزشکی در داخل کشور تولید می شود و جای نگرانی نیست، اضافه کرد: به قول هایی که به استان داده ایم بطور حتم عمل خواهیم کرد.
صراحت و صحت در اعلام آمار مبتلایان به کرونا
معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به خرید تجهیزات پزشکی مانند «سی تی اسکن» برای شهرهای لرستان، عنوان کرد: همینطور تأمین امکانات پزشکی حوزه قلب و عروق را بطور حتم انجام خواهیم داد.
جان بابایی همینطور بر لزوم ایجاد بخش سوختگی در مجاور یکی از بیمارستان های مرکز استان تاکید نمود.
وی در ادامه، بیان داشت: در ارتباط با اعلام آمار بیماری کرونا، صراحتاً اعلام کردیم که تعداد فوتی های مثبت، فوتی مشکوک و تعداد افراد بستری چند مورد هستند، ایران جز کشورهایی بوده که آمار اعلام شده با صراحت و صحت بالاتری برخوردار می باشد.
معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه نقدی که وجود دارد بر روی محاسبه تعداد افرادی که می خواهند تست انجام بدهند، است، اضافه کرد: هم اکنون بالای ۱۴۰ آزمایشگاه دانشگاهی در کشور وجود دارد و این در حالیست که در ابتدای بیماری تنها یک آزمایشگاه پاستور داشتیم.
ساده انگاری مردم دلیل افزایش مبتلایان به کرونا
جان بابایی، اظهار داشت: ما کم هزینه ترین کشور در ارتباط با عرضه خدمات به بیماران کرونا بودیم، ما از کسی پول نگرفتیم، روزانه پنج میلیارد تومان هزینه آزمایش ها در کشور است که دولت از مردم نمی گیرد.
وی با اشاره به اینکه به لرستان ۳۸ تخت ویژه اختصاص پیدا کرده است، اضافه کرد: همه این تجهیزات به صورت مجانی در اختیار دانشگاه ها قرار داده می شود.
معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ما بزودی و تا شهریورماه توزیع نیروی انسانی خواهیم داشت و کمبود متخصص استان را حل خواهیم کرد، افزود: با حمایت های مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و… جامعه ما به حرکت درآمد و امیدواریم کرونا مدیریت شود.
جان بابایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ساده انگاری مردم در ارتباط با این بیماری، خاطرنشان کرد: در این رابطه کار شود، افزایش ابتلاء به بیماری در کشور از عید فطر شروع شد، همینطور مراسم های عروسی و سوگواری هم در این رابطه تاثیر گذار بود.
وی، عنوان کرد: افزایش مبتلایان ما به کرونا در کشور بر مبنای ساده انگاری مردم بوده است، خواهش می کنم که مردم را بیشتر آموزش دهید و آگاه کنید.
معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه الان هیچ محدودیتی در ارتباط با تأمین ماسک نداریم، اظهار داشت: هر مقدار لوازم حفاظتی که نیاز بوده برای پرستاران و پزشکان تأمین شده است.


منبع:

1399/04/27
11:50:52
5.0 / 5
2202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت