توزیع رایگان حدود ۲۲ میلیون كالای بهداشتی از طرف خیران حرم ساز

توزیع رایگان حدود ۲۲ میلیون كالای بهداشتی از طرف خیران حرم ساز

خود درمانی: معاون مشاركت های مردمی ستاد بازسازی عتبات از تولید و توزیع رایگان بیش از 22 میلیون قلم انواع كالای بهداشتی و پزشكی در ادامه فعالیت جهادی خیران حرم ساز و موكب های سلامت در رزمایش كمك مومنانه و مقابله با كرونا، آگاهی داد.


به گزارش خود درمانی به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، یوسف افضلی تصریح کرد: بعد از فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص برگزاری رزمایش کمک مومنانه و مقابله با کرونا، استقبال موکب های سراسر کشور برای مشارکت در این امر به شکل مضاعفی افزایش پیدا کرد، به طوریکه تعداد خادمان جهادی از ۱۸۳ هزار نفر فراتر رفت و تعداد موکب های سلامت فعال دراین زمینه به ۶۱۴ مورد رسید.
دبیر کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: خیران حرم ساز و موکب های ۳۱ استان، با جمع آوری نذر و کمک های مردمی، ۳۲۶ کارگاه تولید ماسک و البسه پزشکی، ۱۶۳ کارگاه تولید مواد ضدعفونی و دستکش، ۵۳ باب نانوایی و ۱۰ آشپزخانه برای طبخ غذای گرم در سه ماهه نخست امسال برپا کردند.
معاون فرهنگی و مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: بیش از ۱۵ میلیون و ۶۴۱ هزار ماسک، دو میلیون و ۶۳۲ هزار دستکش، دو میلیون و ۶۵۸ هزار البسه پزشکی و ۲ میلیون و ۹۹۰ هزار قوطی ژل و مایع ضد عفونی در کارگاه های جهادی خیران حرم ساز و موکب های اربعینی در بهار امسال تولید و به صورت رایگان توزیع شد.
او با اعلان اینکه فعالیت جهادی مجموعه های در رابطه با ستاد بازسازی عتبات همچنان با قوت ادامه دارد، اضافه کرد: در طول این مدت، نزدیک به نیم میلیون بسته معیشتی شامل برنج، ماکارونی، مرغ و گوشت، روغن، حبوبات و رب گوجه فرنگی به ارزش میانگین هر بسته ۳۰۰ هزارتومان به همت خیران سراسر کشور توسط موکب ها، تهیه و بین خانواده های کم بضاعت و لطمه دیده از کرونا توزیع شد.
معاون فرهنگی و مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: استان تهران با برگزاری ۷۷ موکب، خوزستان با ۶۱، البرز ۴۲، بوشهر ۴۰ و کرمانشاه و لرستان هریک با ۳۸ موکب، استان های برتر در رزمایش کمک مومنانه و شکست کرونا هستند.
افضلی با اعلان اینکه ستاد بازسازی عتبات مجموعه ای برآمده از بطن جامعه است که کمک های داوطلبانه خیران و محبان دوده را به نمایندگی از آنها در راه توسعه حرم های مطهر و ایجاد امکانات رفاهی زوار هزینه می کند، اضافه کرد: سابقه خدمات رسانی به هموطنان در زلزله کرمانشاه، سیل خوزستان و بحران کرونا نشان میدهد که مردم و مسؤولان به این تشکل مردمی ـ مذهبی اعتماد دارند و روی فعالیت جهادی آن در مواقع بحرانی حساب باز می کنند.
وی به تجربه چندین ساله ستاد بازسازی عتبات در جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی، لجستیک سریع تجهیزات و ساماندهی و برگزاری موکب های خدمات رسانی اشاره نمود و اظهار داشت: این اقدامات سبب شده تا گستره فعالیت این تشکل مردمی ـ مذهبی از حوزه عمرانی و مهندسی فراتر رفته و امروز به نیروی واکنش سریع و کارآمد در شرایط بحرانی تبدیل گردد.
افضلی ماهیت مردمی، محدود نشدن به بروکراسی دولتی، داشتن پشتوانه اعتقادی و انگیزه های مذهبی و اتکا به اعتماد عمومی را همچون دلیلهای توفیق مجموعه های در رابطه با ستاد بازسازی عتبات برشمرد و اظهار نمود: امروز مسؤولان ستاد ورود به عرصه خدمات رسانی جهادی در شرایط بحرانی و حوادث غیر مترقبه را از وظایف خود می دانند.


منبع:

1399/04/21
21:40:51
5.0 / 5
1790
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت