رییس سازمان غذا و دارو اعلام كرد

اشك تمساح آمریكا برای ایرانیان

اشك تمساح آمریكا برای ایرانیان

به گزارش خود درمانی رئیس سازمان غذا و دارو از سنگ اندازی های مستقیم آمریكا برای تامین داروهای بیماران MPS آگاهی داد و اظهار داشت: آمریكایی ها مشخصا به شركت كره ای تولیدكننده داروهای MPS اعلام نمودند كه اگر با ایران كار كردید، دیگر نمی توانید با ما و كشورهای متحدمان كار كنید.دكتر محمدرضا شانه ساز در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت داروهای MPS، اظهار داشت: داروی MPS جزو اقلامی است كه به سبب مصرف بسیار پایین آن، در دنیا تعداد تولیدكنندگان محدودی دارد. بعنوان مثال در كشور خودمان گروه هدف این داروها نزدیك به ۳۰۰ نفر هستند.
تولیدكننده كره ای داروهای MPS تحت فشار آمریكایی ها
وی با اشاره به اینكه در دنیا تنها سه شركت داروهای MPS را تولید می كنند كه دو شركت آمریكایی و یكی از شركت ها كره ای است، اضافه كرد: متاسفانه شركت كره ای هم تحت فشار آمریكایی ها و با وجود میل باطنی اش نتوانست به ما دارو دهد. البته ما داریم تلاش می نماییم تا از كانال های مختلف داروهای این بیماران را تامین نماییم.

شانه ساز با اشاره به اینكه در ماه های گذشته بطور مرتب چالش هایی در حوزه تامین داروهای مختلف داشته ایم و خوشبختانه داروها را تامین كرده ایم، افزود: با پیگیری هایی كه انجام می دهیم، داروهای بیماران MPS را هم تامین می نماییم. در عین حال هنوز برای داروهای MPS ذخایری داریم و در عین حال برخی داروهای جایگزین آن نیز وجود دارد كه بیماران بتوانند آنرا مصرف كنند و با مشكل مواجه نشود.
اشك تمساح آمریكا برای ایرانیان
وی اشاره كرد: مجامع بین المللی باید این رفتار زشت آمریكا را ببینند. آمریكا فقط شعار می دهد و در ظاهر برای مردم ما اشك تمساح می ریزند، اما در باطن به چیزی غیر از نابودی كشور و مردم ما فكر نمی كنند.
وضعیت تامین داروهای بیماران خاص
شانه ساز درباره تامین سایر داروهای خاص نیز اظهار داشت: همه داروهای بیماران خاص مانند بیماران ام اس، هموفیلی، تالاسمی و... را در اختیار داریم و حتی بخش اعظمی از آنها در داخل كشورمان تولید می شود. در حالی كه تا ۱۰ الی ۱۵ سال قبل واردكننده صرف این اقلام بودیم، اما هم اكنون این داروها در كشورمان تولید می شود. در عین حال در زمینه تامین داروی بیماران نقص ایمنی كه تعدادشان كم بوده و تنوع بیماری شان زیاد است و شركت های محدودی در دنیا داروهای آنها را تولید می كنند، مقداری معضل داشتیم كه تابحال داروها را تامین كردیم و از این به بعد هم ان شاءالله تامین می نماییم.
پانسمان پروانه ای ها تامین شد
وی با اشاره به ممانعت یك شركت تجهیزات پزشكی آلمانی از ارائه تجهیزات پزشكی به كشورمان، اظهار داشت: این شركت در زمینه ارائه پانسمان های میپلكس بیماران ای بی به ما مشكلاتی ایجاد كرد كه البته هم اكنون پانسمان های مورد نیاز این بیماران را تامین كردیم. در مجموع ذخایر دارویی و تجهیزاتی مان در زمینه بیماران خاص كافی است.

شانه ساز اشاره كرد: در عین حال سازمان هایی مانند هلال احمر و سایر سازمان ها و بخش ها یكسری از داروهای بیماران خاص را تامین می كنند و دراین زمینه فعالیت می نمایند. البته به هر حال آمریكایی ها و غربی ها هر كاری كه از دست شان برآمده انجام داده اند و هر سنگی را كه توانسته اند می اندازند، اما ما هم تلاش می نماییم كه داروهای مورد نیازمان را تامین نماییم. آمریكایی ها به شدت سنگ اندازی می كنند و علاوه بر فشارهای بانكی كه هر روزنه مبادلاتی كه وجود داشته باشد را می بندند، از طرفی هم به شركت ها اعلام می كنند كه نباید به ایران دارو بدهند. بعنوان مثال آمریكایی ها مشخصا به همین شركت كره ای تولیدكننده داروهای بیماران MPS اعلام نمودند كه اگر با ایران كار كردید، دیگر با ما و كشورهای متحد ما نمی توانید كار كنید. شركت هم نمی خواهد بازار چند میلیاردی اش را از دست بدهد. بدین سبب شركت ها را مجبور می كنند كه با ما كار نكنند.

منبع:

1398/10/15
18:36:25
5.0 / 5
4265
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت