خواص درمانی آناناس

خواص درمانی آناناس

خود درمانی: آناناس همچون میوه های گرمسیری است كه بهبود قدرت باروری و كمك به كاهش وزن قسمتی از فوائد آن بشمار می رود.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، آناناس به سبب دارا بودن فیتونوترینت ها (تركیب های موجود در بعضی گیاهان كه برای سلامت بدن مفیدند و از مبتلاشدن به بیماری ها پیشگیری می كنند) به بهبود قدرت باروری كمك كرده، از التهاب می كاهد و مانع از مبتلاشدن به بیماری های قلبی-عروقی می شود.
موارد ذكر شده تنها قسمتی از خواص این میوه گرمسیری است. آنزیم بروملین در آناناس از شاخصهای مهم در خواص درمانی بی شمار این میوه بشمار می رود.
تحقیقاتی كه در گذشته انجام گرفته از آن حكایت می كند كه بروملین به تسریع روند درمان زخم كمك كرده و از متاستاز تومورهای سرطانی ریه پیشگیری كرده و گرفتگی و ورم ماهیچه ها را تسكین می دهد. از دیگر خواص آنزیم بروملین می توان به تاثیر آن در درمان بیماری آرتریت، بیماری های خود ایمنی و عفونت سینوس ها اشاره نمود.
به گزارش سایت مدیكال دیلی، از دیگر خواص این میوه می توان به موارد زیر اشاره كرد:
مقابله با سرطان: تحقیقاتی كه در گذشته انجام گرفته نشان داده است آنزیم بروملین خواص ضد سرطانی دارد. این آنزیم می تواند عامل محرك پروسه آپوپتوز باشد كه سلول های سرطان زا را از بین برده و به حفظ سلول های سالم كمك می نماید.
پیش گیری از آسم: آناناس حاوی تركیب بتا كاروتن است كه با كاهش خطر مبتلاشدن به بیماری آسم ارتباط دارد. این میوه بوسیله سم زدایی و مقابله با التهاب وضعیت عمومی جسمی را بهبود می دهد.
غنی از ویتامین ث: این میوه به سبب دارا بودن مقادیر قابل توجهی ویتامین ث، خاصیت درمانی برای مقابله با عفونت های ویروسی و باكتریایی را دارد. همین طور از آناناس می توان برای درمان برخی مشكلات پوستی بهره برد چون ویتامین ث موجود در این میوه به بهبود سریعتر آفتاب سوختگی و خشكی و تحریك پذیری پوست كمك می نماید.
بهبود هضم غذا: افزودن آناناس به رژیم غذایی به تجزیه پروتئین ها و تبدیل آن به پپتیدها و آمینو اسیدها كمك كرده و بهبود هضم غذا را به همراه دارد. این میوه فیبر و آب بدن را تامین می كند و رفلاكس معده و كولیت زخمی را بهبود می دهد.
كمك به بهبود سلامت روان: آناناس علاوه بر كمك به هضم غذا خلق و خو را هم بهبود می دهد. همین طور گزارش هایی وجود دارد كه حاكی از تاثیر این میوه در مقابله با افسردگی و اضطراب است.
منبع:

1398/05/26
15:58:36
5.0 / 5
5079
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت