مكمل های خوراكی در جلوگیری از زوال عقل بی تاثیرند

مكمل های خوراكی در جلوگیری از زوال عقل بی تاثیرند

خود درمانی: پزشكان طی بررسی روی نتایج چندین مطالعه دریافتند شواهدی كه حاكی از تأثیر ویتامین ها و مكمل های معدنی در جلوگیری از زوال عقل باشد وجود ندارد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، در این بررسی نتایج ۲۸ آزمایش روی بیشتر از ۸۳ هزار فرد ۴۰ ساله و بالاتر كه به لحاظ قدرت شناختی در سلامت كامل بوده اند، مورد ارزیابی مجدد قرار گرفت.
این گزارش ها در برگیرنده انواع مختلفی از ویتامین ها و مواد معدنی به تنهایی یا در تركیب با یكدیگر و در دوزهای مصرفی گوناگون بوده است. در هشت مطالعه سه آنتی اكسیدان ویتامین C، A و بتاكاروتن مورد بررسی قرار گرفتند. همین طور در بررسی های دیگر تأثیر ویتامین D، كلسیم، مكمل های روی، مس، سلنیوم و ویتامین های B یا در تركیب آنها با آنتی اكسیدان ها و مواد معدنی مقایسه شد.
به گزارش نیویورك تایمز، متخصصان انگلیسی اظهار داشتند: در این بررسی ها هیچ مدرك و دلیلی در خصوص اثربخش بودن مصرف مكمل های معدنی یا ویتامین ها در جلوگیری از زوال عقل و پیشگیری از تحلیل رفتن قدرت شناختی به دست نیامد. همین طور ادعاهایی در خصوص اثربخش بودن مصرف طولانی مدت مكمل ها با آنتی اكسیدان ها وجود دارد كه شواهد به دست آمده در این رابطه باز قابل قبول نیستند.1397/11/17
17:18:37
5.0 / 5
4879
تگهای خبر: آزمایش , پزشك , سلامت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت