ارتباط شدت آلودگی هوا با خطر مبتلا شدن به سرطان دهان

ارتباط شدت آلودگی هوا با خطر مبتلا شدن به سرطان دهان

خود درمانی: نتایج یك تحقیق جدید نشان داده است سطح بالای آلودگی هوا با افزایش خطر مبتلا شدن به سرطان دهان مرتبط می باشد.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، پزشكان در بررسی های پیشین خود بالا بودن سطح آلودگی هوا را با انواعی از مشكلات جسمی از قبیل افزایش خطر مبتلا شدن به زوال عقل تا آسم و حتی تغییر در ساختار قلب مرتبط دانسته بودند. همینطور در بررسی های اخیر تاكید شده كه هیچ میزانی از آلودگی هوا بی خطر نیست.

اكنون گروهی از متخصصان تایوانی اظهار داشتند: سطح بالای آلودگی هوا می تواند در افزایش احتمال مبتلا شدن به سرطان دهان موثر باشد.

در این بررسی متخصصان تایوانی به ارزیابی اطلاعات بدست آمده از ۶۶ دستگاه سنجش آلودگی هوا در این كشور و اطلاعات پزشكی بیشتر از ۴۸۰ هزار مرد بالای ۴۰ سال پرداختند. در مجموع ۱۶۱۷ نفر از این افراد به سرطان دهان مبتلا بودند.

این تیم تخصصی بر ذرات معلق آلاینده تمركز كرده و میزان قرار گرفتن این افراد در معرض آلودگی هوا را مورد ارزیابی قرار دادند. همینطور محققان این افراد را بر مبنای میزان قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا در چهار گروه طبقه بندی كردند.

به نوشته روزنامه گاردین، آنها با در نظر گرفتن فاكتورهایی از قبیل سن، میزان قرار گرفتن در معرض آلاینده ازون، آلاینده های دیگر و هم استعمال سیگار دریافتند مردانی كه در معرض بالاترین سطح PM2.5 قرار داشتند بیشتر با خطر مبتلا شدن به سرطان دهان روبرو بودند.
1397/07/18
12:40:17
5.0 / 5
4934
تگهای خبر: پزشك , سرطان , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت