عملكرد موفق انسولین خوراكی در آزمایش انسانی

عملكرد موفق انسولین خوراكی در آزمایش انسانی

خود درمانی: ابداع انسولین خوراكی به شكل قرص، می تواند بهترین خبر برای افراد دیابتی باشد؛ چون كه آنها را از شر تزریق های مكرر روزانه می رهاند.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، چند دهه است كه محققان كوشیده اند راهی برای انتقال انسولین به بدن با استفاده از دهان در بیماران مبتلا به دیابت پیدا كنند. هم اكنون این كار در حال پیشرفت است و یك گام به واقعیت نزدیك تر شده است.

شركت دارویی "اورامد"(Oramed) فاز دوم آزمایش بالینی نخستین قرص انسولین را برای اثبات اثربخشی انسولین خوراكی خود آغاز كرده است.

اگر همه چیز خوب پیش رود، بعد از طی مراحل نهایی آزمایش و ثبت و تایید دارو، انسولین خوراكی می تواند طی چند سال آتی وارد بازار شود.

انسولین خوراكی به مدت طولانی بعنوان درمان مقدماتی برای درمان دیابت شناخته شده است و خیلی از دانشمندان تلاش می كنند تا یك داروی موثر تولید كنند. چالش بزرگ این است كه اسید معده، پروتئین را پیش از اینكه بتواند توسط روده جذب شود، تجزیه می كند.

این ابداع بزرگ از شركت "اورامد" نه تنها كپسولی است كه به پوشش حساس به pH مجهز است كه از دارو تا زمانی كه به روده كوچك برسد، محافظت می كند، بلكه همینطور توانایی انسولین در نفوذ به غشای روده و عبور بهتر با استفاده از جریان خون را بالا می برد.

این انسولین خوراكی آزمایشات ایمنی فاز 1 و چندین آزمایش فاز 2 را با موفقیت پشت سر گذاشته است كه نشان دهنده اثر قابل ملاحظه آن در كاهش قند خون است.

این آزمایش جدید برای بررسی اثر دارو بیش از 90 روز تعیین شده است. در مطالعات قبلی، اثربخشی این دارو برای بیش از 28 روز مورد بررسی قرار گرفته بود.

"ناداو كیدرون"، رییس شركت می گوید: این مهم ترین مطالعه ما تا به امروز است. یك سال است كه از پتانسیل این دارو برای كنترل و نگهداری سطح قند خون اطمینان پیدا كرده ایم و به دنبال اثبات مزایای اثربخشی طولانی مدت مصرف این قرص خوراكی در عوض تزریق هستیم.

رساندن انسولین به بدن افراد دیابتی، آن هم به شكل قرص به صورت قابل ملاحظه ای می تواند روند درمان میلیون ها دیابتی را متحول كند، زیرا رنج و زحمت تزریق های روزانه و نظارت دائمی بر سطح قند خون را از بین می برد.

ضمن اینكه دستگاه گوارش، انسولین را به نحوی به بدن می رساند كه تزریق نمی تواند این گونه عمل كند.

"كیدرون" می گوید: انسولین خوراكی نه تنها جایگزین مناسبی برای تزریق های دردآور است و روشی است كه خیلی از بیماران مایل به انجام آن هستند، بلكه اثر بیشتر و دارورسانی ایمن تری دارد. زیرا روند طبیعی تولید و رسیدن مستقیم انسولین به كبد را شبیه سازی می كند.

فاز دوم آزمایش بالینی این دارو به پیشنهاد سازمان غذا و داروی آمریكا پس از ملاقات با سران شركت شروع شده است و در صورت موفقیت آمیز بودن، فاز نهایی اواخر سال 2019 یا اوایل سال 2020 صورت خواهد گرفت تا در نهایت روانه بازار شود.

چندین شركت داروسازی هم اكنون در كوشش برای توسعه انسولین خوراكی با فرمول های متفاوت هستند. ازاین رو كسانی كه از بیماری دیابت رنج می برند، طی سال های آتی خبرهای هیجان انگیزی خواهند شنید.
1397/02/28
12:54:06
5.0 / 5
4828
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت