افزایش قربانیان مواد مخدر مصنوعی در آمریكا

افزایش قربانیان مواد مخدر مصنوعی در آمریكا

خود درمانی: بر مبنای گزارشات تازه انتشار یافته در ایالات متحده، مخدرهای مصنوعی همچون ˮفنتانیلˮ بیش از مواد مخدر تجویزی سبب مرگ و میرهای ناشی از مصرف مواد در این كشور می شوند.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، بر مبنای اطلاعات به دست آمده از گواهی های مرگ سیستم آمار ملی حیاتی ایالات متحده بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ حدود ۴۶ درصد از ۴۲ هزار و ۲۴۹ مرگ ناشی از مصرف بیش از اندازه مواد مخدر در سال ۲۰۱۶ مربوط به مصرف مواد مخدر مصنوعی مانند فنتانیل بوده در حالیكه داروهای تجویزی تنها ۴۰ درصد و هروئین ۳۷ درصد از این آمار را به خود مختص كرده است.
این در شرایطی است كه مواد مخدر مصنوعی در سال ۲۰۱۰ تنها حدود ۱۴ درصد از مرگ های ناشی از مصرف بیش از اندازه مواد مخدر را به خود اختصاص می داد و الان با افزایش بیش از سه برابری مواجه شده است.
مدیر كل آزمایشگاه ملی بهداشت روانی و سو مصرف مواد مخدر ایالات متحده، علت این امر را افزایش دسترسی به مواد مخدر مصنوعی غیرقانونی در این كشور دانسته است.
به قول وی فنتانیل كه به صورت غیرقانونی تولید می گردد بعد از ورود به بازار با مواد مخدر دیگر مانند هرویین و كوكایین مخلوط شده كه محصول نهایی به صورت قابل توجهی سبب افزایش خطر اوردوز در مصرف كننده ها می گردد.
بر مبنای این گزارش، این اولین باری است كه مواد مخدر مصنوعی از مواد مخدر تجویزی چون اكسی كدون، هیدروكدون و هروئین كه بعنوان اصلی ترین علت مرگ و میرهای ناشی از مصرف بیش از اندازه مواد شناخته می شدند، پیشی گرفته است.
از دیگر دلایل افزایش سهم مصرف مواد مخدر مصنوعی هم چون فنتانیل در ایالات متحده این است كه این دسته از مواد به راحتی در آزمایشگاه ها تولید می شوند كه نسبت به سایر مواد مخدر كه از گیاهان خشخاش حاصل می شوند ارزان تر بوده و هزینه كمتری می برد.
به قول مقامات ایالات متحده، فنتانیل به صورت غیر قانونی و به صورت انحصاری در چین تولید شده و بعد از ارسال به مكزیك در این كشور با هروئین تركیب و سپس به ایالات متحده قاچاق می گردد.
به گزارش سی ان ان، از دیگر دلایل ماهیت مرگبار مواد مخدر مصنوعی مانند فنتانیل سرعت عمل بالای آن است. به صورتی كه اوردوز ناشی از آن تنها در چند دقیقه رخ می دهد كه در مقایسه با سرعت عمل چندساعته هروئین بسیار سریع تر است.1397/02/13
19:06:13
5.0 / 5
4584
تگهای خبر: آزمایش , آزمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت