دبیر اجرایی كنگره ایمونولوژی و آلرژی ایران مطرح كرد؛

دستیابی ایران به تولید آنتی بادی های درمانی

دستیابی ایران به تولید آنتی بادی های درمانی

خود درمانی: دبیر اجرایی چهاردهمین كنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی ایران از كشورمان بعنوان یكی از كشورهای تولیدكننده آنتی بادی های درمانی نام برد.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، دكتر مهدی شعبانی، روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری چهاردهمین كنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی ایران در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی، تصریح كرد: روش های درمان سرطان از گذشته با انجام شیمی درمانی، رادیوتراپی و جراحی مطرح بود ولی از سال های قبل تعدادی از دانشمندان تلاش كردند با استفاده از سیستم ایمنی بدن ضد بیماری هایی مثل سرطان بدن را مسلح كنند.
عضو هیات علمی دانشكده پزشكی دانشگاه شهید بهشتی تصریح كرد: با استفاده از آنتی بادی ها می توان عامل سرطانی را توسط سیستم ایمنی بدن حذف نمود.
وی با عنوان این مطلب كه از سال ۱۹۹۸ نخستین آنتی بادی انسانی ضد یكی از ماركرهای سرطانی به تاییدیه FDA رسید اضافه كرد: از آن به بعد شاهد رشد بالای تولید انواع آنتی بادی های درمانی بوده ایم بطوریكه هم اكنون ۴۲ آنتی بادی درمانی در بازار دارویی دنیا وجود دارد كه برای مقابله با سرطان ها و دیگر بیماری ها به كار می رود.
شعبانی ادامه داد: نتایج تحقیقات و تلاش های دانشمندان علم ایمونولوژی منتج به این مسئله شد كه از آنتی بادی بعنوان یكی از ابزارهای ایمنی بدن می توان بهره برد.
وی در ادامه به مبحث سلول درمانی اشاره نمود و اضافه كرد: با استفاده از سلول های خود بیمار كه از بدن او جدا شده و با انجام روش مهندسی ژنتیك این سلول ها دستكاری می گردد كه بتوانند زمانی كه به بدن منتقل می گردد امكان مقابله با سلول های سرطانی فراهم گردد.
وی اظهار داشت: تابحال دو مورد از داروهای مربوط به سلول درمانی (سل تراپی) به تاییدیه FDA رسیده و امروز در اختیار تعدادی از بیماران لوسمی خونی قرار دارد كه امیدواریم در آینده روش های درمانی در سایر بیماری های لوسمی و تومورهای جامد قابل استفاده باشد.
دبیر اجرایی كنگره ایمونولوژی و آلرژی ایران به جایگاه ایران در ایمونوتراپی با واسطه سلول (سل تراپی) اشاره نمود و اضافه كرد: هم اكنون متخصصان ایرانی در كلینیك ها از آنتی بادی درمانی استفاده می نمایند و این توانایی به وجود آمده است كه به تكنولوژی تولید آنتی بادی در كشور دست پیدا نماییم بطوریكه می توان از ایران بعنوان یكی از تولیدكنندگان آنتی بادی های درمانی نام برد كه در عین حال انتقال دهنده این تكنولوژی به كشورهای دیگر است.
شعبانی اضافه كرد: ایمونوتراپی با واسطه سلول ها ضد سرطان ها هم اكنون توسط متخصصین دانشگاهی و مراكز تحقیقات در كشور در حال انجام می باشد و امیدواریم با بومی سازی این تكنولوژی و انجام روش های درمانی بتوانیم به كمك بیماران سرطانی بیاییم.

1397/02/08
10:38:21
5.0 / 5
5404
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت