قاضی پور در صحن مجلس مطرح كرد؛

صدمه به بیماران دیالیزی به خاطر واردات صافی های چینی

صدمه به بیماران دیالیزی به خاطر واردات صافی های چینی

خود درمانی: نماینده مردم ارومیه در مجلس اظهار داشت: به علت واردات صافی های دیالیز چینی به بیماران كلیوی صدمه رسیده و از وزارت بهداشت شكایت شده است.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در جلسه علنی امروز مجلس و در طرح سوال از وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشكی در مورد علت واردات صافی دیالیز با وجود تولید داخل، تصریح كرد: از بین بردن تولید و اشتغال و سرمایه ملی این كشور چه افتخاری دارد؟
وی با اشاره به اظهارات وزیر بهداشت در خصوص اینكه ظرفیت تولید صافی دیالیز در داخل تنها ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار عدد است، خاطرنشان كرد: با یك ضرب و تقسیم ساده می فهمیم كه ظرفیت تولید داخل ۱۲ میلیون است.
نماینده مردم ارومیه اظهار داشت: وزیر اهل واردات نباید هم به فكر تولید داخل باشد؛ وزیری كه خودش استاد واردات است و نماینده انحصاری واردات لنز چشم از آمریكاست و ثروت بالای هزار میلیارد تومان دارد، دغدغه تولید ایرانی برای او بی ارزش است.
وی خطاب به وزیر بهداشت اظهار داشت: همین الان در مجموعه شما شكایت هایی هست كه صافی های دیالیز چینی را وارد كشور كرده اند كه منجر به صدمه رسیدن به بیماران دیالیزی شده و این پرونده به مراجع نظارتی رفته است.
قاضی پور ادامه داد: چرا در مناقصه ساخت مركز دیالیز كشور كه سازمان بازرسی كل كشور در تاریخ ۹ آبان ماه سال ۹۶ به شما نامه نوشته كه آن را متوقف كنید، تخلف كردید؟
نماینده مردم ارومیه در مجلس ادامه داد: هم اكنون دانشگاه های علوم پزشكی میلیاردها تومان به تولیدكنندگان بدهی دارند؛ آیا دستی در كار است كه تولیدكنندگان داخلی حتی پول كارگر را هم نداشته باشند و آن وقت شما به راحتی واردات انجام دهید؟
قاضی پور در پاسخ به بخشی از اظهارات وزیر بهداشت درباره قیمت بالای دستگاه های دیالیز تولید داخل تصریح كرد: قیمت دستگاه های دیالیز را خود وزارت بهداشت تعیین می كند؛ اگر این قیمت دو سه برابر قیمت وارداتی است، خودتان آن را تعیین كرده اید.
وی اظهار داشت: تولیدكنندگان داخلی مالیات بر ارزش افزوده هم می دهند اما واردكنندگان با استفاده از هیات امنای ذخیره ارزی از مالیات معاف هستند.
این نماینده مجلس در انتها خطاب به وزیر خاطرنشان كرد: من را از شكایت و قوه قضائیه نترسانید؛ من حاضرم اعدام شوم اما تولید ملی و این نظام سرپا بماند.
در نهایت با قانع نشدن قاضی پور از توضیحات وزیر بهداشت، سوال و پاسخ به رای گذاشته شد كه مجلس از پاسخ های وزیر قانع شد.

1397/01/29
22:59:25
5.0 / 5
4987
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت