معاون وزیر بهداشت عنوان كرد؛

كمبود پرستار در بیمارستان های دولتی، ۱۰۰ هزار پرستار نیاز داریم

كمبود پرستار در بیمارستان های دولتی، ۱۰۰ هزار پرستار نیاز داریم

خود درمانی: معاون پرستاری وزارت بهداشت، اظهار داشت: بیمارستان های كشور با كمبود ۱۰۰هزار پرستار مواجه اند كه تلاش داریم از سال آینده تعدای از فارغ التحصلان این رشته را جذب نماییم.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، دكتر مریم حضرتی، اضافه كرد: با وجود اینكه در انتها ترم تحصیلی امسال بیش از۱۰ هزار دانشجو از دانشكده های پرستاری كشور فارغ التحصیل شدند، اما به علت كمبود منابع مالی نتوانسته ایم تمامی آنان را جذب نماییم كه امیدواریم در سال آینده بخشی از این تعداد، در مراكز درمانی جذب شوند.
وی، پرستاری را حرفه ای سخت و پرمسئولیت دانست و اظهار داشت: امروزه كمبود پرستار در مراكز درمانی دولتی بسیار جدی است و در عین حال مزایای پرستاری متناسب با حرفه آنان نیست؛ از همین رو برای هر تخت بیمارستانی به یك و هفت دهم پرستار نیاز داریم و برای رسیدن به این استاندارد مورد قبول و ایده ال كشور، به ۱۰۰هزار پرستار جدید نیاز است.
معاون وزیر بهداشت، ادامه داد: در وضعیت فعلی نسبت تخت بیمارستانی به پرستار، هفت دهم است و برای رسیدن به استانداردها باید تلاش بیشتری داشته باشیم.
وی تصریح كرد: چنانچه بتوانیم كمبود پرستار را با انگیزه های تشویقی و اخلاقی جذب نماییم، ضریب سلامتی و امید به زندگی شهروندان افزایش می یابد.

1396/12/15
14:00:52
5.0 / 5
4750
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پرستاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت