رئیس اورژانس كشور خبر داد

ثبت 7 ركورد جدید اورژانس در زلزله كرمانشاه

ثبت 7 ركورد جدید اورژانس در زلزله كرمانشاه

خود درمانی: رئیس سازمان اورژانس كشور با اشاره به فعالیت نیروهای فوریتهای پزشكی در مرزها اظهار داشت: از بركات راهپیمایی اربعین حسینی امسال بود كه توانستیم خدمت رسانی وسیعی در زلزله كرمانشاه عرضه دهیم و حدودا هفت ركورد جدید را در منطقه و شاید حتی در وزارت بهداشت ثبت نماییم.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دكتر پیر حسین كولیوند در جلسه تقدیر از خادمین بهداشت و درمان راهیان نور كه امروز (21 دی ماه) در دانشگاه علوم پزشكی اهواز برگزار شد، اظهار نمود: در روزهای سالروز انجام عملیات كربلای 5 هستیم و یاد و خاطره شهدای اسلام به خصوص شهدای كربلای 5 را گرامی می داریم.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد راهیان نور اضافه كرد: در دیدار سال قبل مقام معظم رهبری، ایشان فرمودند، ما ثروت های زیادی داریم كه یكی از اینها ثروت های فرهنگی ما هشت سال دفاع مقدس است كه این ثروت ملی باید همیشه زنده نگه داشته شود.
رئیس سازمان اورژانس كشور ادامه داد: همینطور مقام معظم رهبری فرمودند اگر می خواهیم از این ثروت ها خوب استفاده نماییم، باید فناوری آن را برای حفظ ارزش های یاد بگیریم و از آن مواظبت نماییم تا كارها پیش برود و منحرف نشوند و اعتلاء داشته باشند.
كولیوند با اشاره به اینكه باید زیارت میدان های نبرد ترویج داده شود، خاطرنشان كرد: ماه گذشته مراسم ختم دكتر ابوترابی، پدر شهید و یكی از بسیجیان عرصه سلامت برگزار گردید. ایشان از جراحان موفق جنگ بود و همیشه در بنیادهای جنگ حضور داشت و هیچوقت تلاش نمی كرد به مرخصی برود. ایشان زمانی كه فرزند شهیدش را دید، پیكر وی بدون سر بود. خیلی از جوانهای مركز فوریتهای پزشكی را همراه خود به این مراسم بردم تا بدانند چه پیشكسوتهایی داشته اند.

وی بیان كرد: این فرهنگ می تواند در میان جوانان امروزی گسترش یابد و خوشبختانه جوانان امروز هم ثابت كردند مانند رزمندگان گذشته ادای دین می كنند و جانشان را در راه نظام می گذارند. در حوادث اخیر و در دفاع از حرم دیدیم كه خیلی از جوانان امروز قویتر و پایبندتر از روز گذشته به میدان آمدند.

رئیس سازمان اورژانس كشور عنوان كرد: یكی از دستگاه هایی كه باید در این راستا خدمت رسانی كرده و در زمینه مطالبات مقام معظم رهبری گام بردارد، دستگاه بهداشت و درمان است.

كولیوند تصریح كرد: حضور ما بعنوان متولی امر بهداشت و درمان در حوزه راهیان نور برای اطمینان بخشیدن به زائرین این یادمانها است. همانطور كه در دوران دفاع مقدس حضور نیروهای عرصه سلامت در جبهه ها این اطمینان را به رزمندگان داد كه ما هستیم، هم اكنون هم ما در كنار زائران یادمانهای دفاع مقدس حضور داریم.

وی اضافه كرد: دانشگاه علوم پزشكی اهواز و دانشگاه علوم پزشكی آبادان در این منطقه در مورد راهیان نور به خوبی عمل كرده اند و حضور پرستاران، فوریت های پزشكی و... در زمان حوادث به خوبی مشاهده شده است و مردم هم این خدمات رسانی را به خوبی می بینند.

رئیس سازمان اورژانس كشور با اشاره به اینكه وزارت بهداشت در زمینه خدمت رسانی به راهپیمایی اربعین حسینی هم عملكرد خوبی داشته است، ادامه داد: بحث راهپیمایی اربعین حسینی به خوبی شكل گرفته، از بركات راهپیمایی اربعین حسینی امسال بود كه توانستیم خدمت رسانی وسیعی در حادثه اخیر كرمانشاه عرضه دهیم و حدودا هفت ركورد جدید را در منطقه و شاید حتی در وزارت بهداشت ثبت نماییم.

وی عنوان كرد: قرار بود مرز خسروی در كرمانشاه برای تردد زائرین حسینی بازگشایی شود، ولی بازگشایی نشد و مردم كرمانشاه به شدت ناراحت شدند. ولی زمانی كه زلزله اتفاق افتاد، همه متوجه شدند كه باید خدا را شكر كنند كه مرز بسته بود زیرا در این شرایط ممكن بود هزاران نفر از راهپیمایان حسینی زیر آوار می ماندند. همینطور اگر امكانات ما در مرزها نبود، شاید خدمت رسانی به این دقت و سرعت انجام نمی شد.

رئیس سازمان اورژانس كشور خطاب به خادمین بهداشت و درمان راهیان نور اظهار نمود: خداوند می فرماید اگر جان یك نفر را نجات دهید، مثل این است كه همه بشر را نجات داده اید، و بطور قطع شما بسیاری را از مرگ حتمی نجات داده اید كه همه این خدمات پرارزش است و باید این خدمات با روحیه جهادی صورت گیرد.

كولیوند با اشاره به ضرورت تامین زیرساختهای لازم در حوزه اورژانس برای خدمت رسانی به راهپیمایان اربعین حسینی و بازدیدكنندگان راهیان نور اظهار داشت: بطور قطع پیگیر تولید زیرساختهای لازم هستیم و وضعیت زیرساختها سال به سال در حال پیشرفت است.

وی بیان كرد: با عنایت به اینكه وزیر بهداشت سفارش اكید دارند كه كمبودی در این زمینه نداشته باشیم، ازاین رو حمایت وزیر را داریم و انشاءالله زیرساختها را سر و سامان خواهیم داد.
1396/10/22
22:51:58
5.0 / 5
5628
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت