رییسی:

مقاومت کادر درمانی در بیمارستان های غزه مثال زدنی است

مقاومت کادر درمانی در بیمارستان های غزه مثال زدنی است

به گزارش خود درمانی، رئیس جمهور کشورمان ضمن اشاره به این که پرستاران غزه الگوی کادر درمانی در تمام دنیا هستند اظهار داشت: مقاومت کادر درمانی و پرستاران در بیمارستان های غزه برای همه دنیا مثال زدنی است.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی بامداد یکشنبه در آئین بهره برداری از بیمارستان ۳۱۳ تختی امام خمینی (ره) شهریار طی سخنانی با اشاره به این که مقاومت کادر درمانی در بیمارستان های غزه در همه دنیا مثال زدنی است اظهار داشت: کادر درمان غزه الگوی بسیار خوبی برای جامعه پرستاری و کادر درمان ما و دنیا محسوب می شوند چونکه آنان از جانشان گذشتند و سختی های زیادی را تحمل می کنند تا به زن و مرد و کودک فلسطینی خدمت کنند، یاد همه آنان را گرامی می داریم.
رئیسی با اشاره به این که امروز به عنوان روز پرستار و به نام مبارک حضرت زینب (س) نام گرفته اظهار داشت: حضرت زینب (س) جلوه صبر، استقامت، ایستادگی و آزادی برای همه زنان و مردان جامعه ما است.
وی با اشاره به این که پرستاران ما در صحنه های مختلف بسیار خوش درخشیده اند، اضافه کرد: آنها در حوزه های مختلف، کارشان جلوه داشته و در بالین بیماران قرار گرفته اند و به آنان امید زندگی می دهند و این کار بزرگی است که در خور تقدیر است، چونکه زحمت پرستاران خیلی زیاد بوده و روحیه صبر و استقامت و ظرفیت در آنها بسیار اهمیت دارد.
رئیس جمهور با اعلان اینکه برخی مشاغل ظرفیت خاصی می طلبد، عنوان کرد: در مقابل ناهمواری ها نباید جا را خالی کرد و باید با ظرفیت تحمل کرد و از تهدیدها فرصت ساخت، پرستاران در مقابل فریادها و جزع هایی که بیمار دارد هم باید خودشان آرامش داشته باشند هم این آرامش را به بیمار تزریق کنند و زینب کبری (س) نیز به عنوان الگوی آرامش بخشی در جامعه آن روز به خود و به دیگران آرامش داد و صحنه را مدیریت کرد.
رئیسی با اشاره به جلوه تمام عیار پرستاران در کرونا بیان کرد: دیدیدم که کادر درمان میدان را ترک نکردند و بسیار خوش درخشیدند و کسانی که شهید خدمت هستند باید یادشان را گرامی بداریم.
وی در ادامه به موضوع سلامت و نیاز کشور اشاره نمود و اظهار داشت: از شروع دولت تلاش ما بر این بوده است که همه به سلامت دسترسی داشته باشند از اماکن غیر برخوردار گرفته تا شهرهای دور افتاده گرفته و از همان اول نهضت پروژه های نیمه تمام در دستور کار دولت بوده و این بیمارستان نیز که ۳۴ سال قبل راه اندازی آن شروع شده بود را در این دولت و امروز توانستیم به بهره برداری برسانیم و باید بدانیم که در پروژه های اینچنینی گذشت زمان، خسارت برای دولت و مردم است و مشاهده کردیم که ظرف ۱۴ ماه بسیار مجاهدانه کار شد و راه اندازی و تجهیز انجام گرفت که ان شاءالله این مرکز مبارک کادر درمان و مردم شهریار باشد.
رئیس جمهور با تأکید بر این که نیازمند سرمایه گذاری های مناسب در عرصه بهداشت هستیم، اضافه کرد: دراین زمینه کادر به هنگام آموزش دیده بسیار اهمیت دارد و امر تعرفه گذاری نظام پرستاری نیز که به تأخیر افتاده بود را در خواست کردیم که صورت گیرد و این مورد پس ار ۱۲ سال در این دولت انجام شد، چونکه معتقد هستیم که خدمات پرستاران باید ارج نهاده شود و وظیفه دولتمردان است که به میزان خدمات حقوق و مزایا به آنها تعلق دهند.
وی اظهار داشت: یکی از موارد مهمی که می شود در سازمان ها و ادارات برای افزایش جمعیت و فرزندپروری انجام داد راه اندازی مهدکودک برای بچه ها است و لازم است که در همه ادارات این مساله اجرائی شود تا خانم های اداری گرفتار زحمت نشوند.
رئیس اضافه کرد: امیدوار هستم خداوند با لطف و کرم خود فلسطین و قدس شریف را آزاد کند و لحظات پایانی عمر رژیم صهیونیستی را جشن بگیریم.

1402/08/28
21:38:55
5.0 / 5
230
تگهای خبر: آموزش , امداد , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت