رئیس انجمن جراحان پلاستیك ایران:

قیافه اصیل ایرانی درحال تغییر است

قیافه اصیل ایرانی درحال تغییر است

به گزارش خود درمانی، رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نسبت به تغییر قیافه اصیل ایرانی به دنبال انجام اعمال زیبایی متعدد، ابراز نگرانی کرد.


به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، بابک نیکومرام اظهار داشت: گرایش مردم به عمل زیبایی، تغییر چهره و هزینه های سنگینی که بابت آن پرداخت می شود زنگ خطر جدی برای جامعه است. وی افزود: در صورت عدم مهار سونامی جراحی زیبایی علاوه بر صدمه های اجتماعی و تغییر قیافه ها، سبب صدمه جدی به حوزه درمان و بلعیدن منابع انسانی و مالی اختصاص داده شده برای حوزه سلامت کشور منجر خواهد شد. رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ضمن اشاره به روی آوردن عموم پزشکان شامل پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص های غیر مرتبط به امور زیبایی بخصوص اعمال جراحی زیبایی، خواهان کنترل، نظارت و مداخله جدی و عاجل وزارت بهداشت بعنوان متولی سلامت جهت کاهش صدمه جدی به مردم در کشور شد. نیکومرام افزود: با انجام اعمال زیبایی مختلف قیافه اصیل ایرانی درحال تغییر است و بایستی برای این مورد چاره اندیشی شود. وی تاکید کرد: برای ساماندهی و کنترل خدمات حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی احتیاج به وضع قوانین و مقررات جدید و به روز داریم، چونکه قوانین گذشته پاسخگوی شرایط کنونی نیست. ضمن این که اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی در اولویت امور درمانی نبوده و حجم زیادی از فعالیتهای درمانی گروه پزشکی را می تواند به خود اختصاص داده که این مورد می تواند سبب کاهش میزان عرضه خدمات درمانی واقعی به بیماران گردد.
و بعنوان راهکار اولیه پیشنهاد عاجل برای ایجاد کمیته کشوری امور زیبایی مانند کمیته کشوری کرونا و دعوت از اعضای بورد و انجمن های علمی مرتبط برای عرضه راهکار و تدوین دستورالعمل های نوین در ارتباط با حوزه زیبایی را دادند. مجید لاهوتی مسئول روابط عمومی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران اظهار نمود: در سالهای اخیر انجام اعمال زیبایی زیادی دیده شده که حالا این امر گسترش بیشتری داشته است. وی افزود: ورود افراد فاقد صلاحیت به صفحات مجازی مانند اینستاگرام و پلتفرم های متعدد با تبلیغات فریبنده سبب سردرگمی برخی از متقاضیان اعمال جراحی گردیده است. لاهوتی اضافه کرد: با عنایت به انجام تعداد زیاد اعمال جراحی زیبایی توسط افراد بی کفایت سبب بروز عوارض مختلف و غیر قابل جبران در بیماران گردیده است و بنابراین آمار رجوع صدمه دیدگان به مراجع قانونی برای پیگیری مشکلاتشان افزوده شده است. مسئول روابط عمومی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی تصریح کرد: با عنایت به فقدان قوانین و مقررات بازدارنده کافی و مؤثر و یا مجازات های بسیار اندک در مقابل تخلفات افراد سودجو همه روزه شاهد ورود تعداد بیشتری از افراد خاطی در حوزه زیبایی هستیم. وی در مورد معرفی جراحان پلاستیک اظهار نمود جراح پلاستیک فردی است که ۷ سال دوره پزشکی عمومی و سپس ۴ تا ۵ سال دوره جراحی عمومی و در نهایت ۳ سال دوره جراحی پلاستیک را می گذراند. لاهوتی اضافه کرد: سازمان نظام پزشکی مکلف به رعایت حقوق متقابل مردم و پزشکان است که تحت قانون مصوب مجلس شورای اسلامی فعالیت می نماید اما گاهی مصوبات قسمتهایی از این سازمان در تناقض با اصول قانونی تشکیل سازمان بوده و راه را برای ورود افراد به حیطه جراحی پلاستیک باز می نماید. ازاین رو از سازمان مذکور انتظار می رود با اصلاح مصوبات خود در این حوزه راه را برای افراد سودجو ببندد و بدین سان به وظیفه خدماتی خود در حفظ سلامت آحاد جامعه عمل نماید. علیرضا صابری دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران اظهار داشت: نزدیک به ۶ هزار صفحه اینستاگرامی و سایر پلتفرم ها درحال تبلیغ در حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی هستند. وی ادامه داد: در حالیکه تعداد کل افراد مجاز به انجام اعمال زیبایی درصد بسیار کمی از این صفحات را می سازند. صابری افزود: به متقاضیان انجام اعمال زیبایی سفارش می شود جهت اصول اطمینان نام جراح پلاستیک مورد نظر در سایت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران جستجو نمایند. وی ادامه داد: هم اکنون ۴۳۰ نفر جراح فوق تخصص جراحی پلاستیک عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران هستند و اکثراً مشغول فعالیت و خدمت رسانی به مردم خوبمان. سید نجات حسینی نایب رییس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران هم اظهار نمود: حدود ۱۶۰۰ پیج شامل پزشکان فاقد صلاحیت کافی و یا افراد غیر پزشک وجود دارد که به انجام تبلیغات برای انجام اعمال جراحی های زیبایی می پردازند.


منبع:

1402/07/02
12:19:54
5.0 / 5
304
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , تبلیغات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت