رییس كل سازمان نظام پزشكی مطرح كرد

ضرورت محاسبه تعرفه های پزشکی بر مبنای قیمت واقعی

ضرورت محاسبه تعرفه های پزشکی بر مبنای قیمت واقعی

به گزارش خود درمانی، رئیس سازمان نظام پزشکی کشوربا بیان این که در کنار هر پزشک نمی توان یک پلیس قرار داد، اظهار داشت: ۹۰ تا ۹۵ درصد پزشکان بر مبنای تعرفه های حداقلی که مطابق با قیمت تمام شده نیست، فعالیت می نمایند و امکان دارد مانند تمامی رشته ها ۵ درصد از پزشکان هم مرتکب جرم زیرمیزی شوند که در این رابطه باید زیرساخت های لازم برای پیشگیری از این ناهنجاری اجتماعی فراهم و هوشمندسازی در دستور کار قرار گیرد و جرائم و قوانین بازدارنده باشد.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دکتر محمد رئیس زاده در مورد بحث زیرمیزی پزشکان، اظهار داشت: باید زیرساخت های لازم برای پیشگیری از این ناهنجاری اجتماعی را فراهم و هوشمندسازی در دستور کار قرار گیرد و جرائم بازدارنده باشد.

وی اضافه کرد: تأمین زیرساخت ها وظیفه حاکمیت، قوای سه گانه، نهادهای نظارتی و معاونت های درمان دانشگاه ها است و در تمامی حوزه ها به دنبال پیگیری این مورد هستیم.
تعرفه ها باید بر مبنای قیمت واقعی محاسبه شود
رئیس زاده با یادآوری این که تعرفه ها باید بر مبنای قیمت واقعی محاسبه شود و این مورد نص صریح قانون است، افزود: تعرفه خدمات درمانی و تشخیصی باید بر مبنای قیمت تمام شده لحاظ شود اما سال ها است این قانون اجرایی و عملیاتی نمی شود و در این رابطه می طلبد سامانه های نظارتی اصلاح گردد و قوانین هم بازدارنده باشد.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور با تکیه بر این که دامن زدن رسانه ای به مبحث زیرمیزی پزشکان باید کنترل و مدیریت شود، اظهار داشت: تعداد پزشکانی که این جرم را مرتکب می شوند اندک است و ۹۰ تا ۹۵ درصد پزشکان بر مبنای تعرفه های حداقلی که مطابق با قیمت تمام شده نیست فعالیت می نمایند و امکان دارد مانند تمامی رشته ها ۵ درصد از پزشکان هم تخلفاتی را مرتکب شوند.

وی خاطرنشان کرد: اگر به صورت مداوم مبحث زیرمیزی در رسانه ها منتشر شود آیا مشکل حل می شود؟ بی گمان حل نمی شود و جز خدشه دار کردن اعتبار جامعه پزشکی و ظلم به ۹۵ درصد پزشکان هیچ نتیجه ای به دنبال ندارد ازاین رو می طلبد هیاهوی رسانه ای این مورد کاهش پیدا کند و به صورت زیرساختی این مشکل را حل نماییم که ما درحال پیگیری این مورد هستیم.

بنابر اعلام خبرگزاری خانه ملت، رئیس سازمان نظام پزشکی کشوربا بیان این که در کنار هر پزشک نمی توان یک پلیس قرار داد، اظهار داشت: ۹۰ تا ۹۵ درصد پزشکان بر مبنای تعرفه های حداقلی که مطابق با قیمت تمام شده نیست فعالیت می نمایند و امکان دارد مانند تمامی رشته ها ۵ درصد از پزشکان هم مرتکب جرم زیرمیزی شوند که در این رابطه باید زیرساخت های لازم برای پیشگیری از این ناهنجاری اجتماعی فراهم و هوشمندسازی در دستور کار قرار گیرد و جرائم و قوانین بازدارنده باشد.

منبع:

1401/10/12
17:50:21
5.0 / 5
297
تگهای خبر: پزشك , خدمات , دانشگاه , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت