افزایش بستری های کرونایی در ایتالیا

افزایش بستری های کرونایی در ایتالیا

به گزارش خود درمانی، بر مبنای داده های رسمی که روز گذشته (دوشنبه) انتشار یافت، تعداد موارد بستریِ بیماران کرونایی در بیمارستان های ایتالیا باردیگر در حال افزایش می باشد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، این امر می تواند نشان دهنده افزایش احتمالی موارد مبتلا شدن به کووید۱۹ در زمستان سال جاری باشد.
یکی از مقامات بهداشتی ایتالیا در اینباره اظهار داشت: تعداد بیماران کرونایی بستری در قسمت های مراقبت های ویژه در طول هفته منتهی به ۱۷ نوامبر تقریبا ۲۲ درصد افزایش پیدا کرده است.
مجموع موارد مبتلا شدن به کووید۱۹ هم در ایتالیا افزایش پیدا کرده است و ابتلای حدود ۲۰۸ هزار نفر به این بیماری در همین بازه زمانی گزارش شده و این درحالیست که آمار فوق در هفته پیش از آن، ۱۸۱ هزار نفر بوده است. این آمار نشان دهنده افزایش ۱۵ درصدی موارد مبتلا شدن به کووید۱۹ است با این حال، مرگ و میر هفتگی ۲.۹ درصد کاهش پیدا کرد.
مقامات بهداشتی ایتالیا اعلام کردند: با افزایش گردش این ویروس، ما انتظار داریم که دولت بزودی برنامه اقدامات جدیدی را برای زمستان منتشر کند.
مقامات بهداشتی ایتالیا هم همزمان با سرد شدن هوا و انجام بیشتر فعالیتهای روزانه در محیط های سرپوشیده و در نتیجه ایجاد شرایط مساعدتری برای توسعه ویروس، رعایت هرچه بیشتر نکات بهداشتی را سفارش کرده اند.
با این وجود، "اورازیو شیلاچی"، وزیر بهداشت ایتالیا هفته گذشته اعلام نمود که ویروس کرونا در ایتالیا وارد "فاز آندمیک" شده است، به این مفهوم که باآنکه ناپدید نخواهد شد اما تحت کنترل باقی خواهد ماند. شیلاچی اظهار داشت که باید با ویروس کرونا مانند آنفلوآنزا برخورد کرد و تصریح کرد که خیلی از افراد در حالیکه بدون علامت هستند، تستشان مثبت است. این مقام بهداشتی ایتالیا همینطور از افرادی که در مقابل این عفونت صدمه پذیرتر هستند خواست تا از ماسک استفاده نمایند.
مقامات ایتالیا هم اکنون تزریق چهارمین دز واکسن کرونا را به افراد سفارش می کنند. بر مبنای آمارهای رسمی، تا روز گذشته ایتالیا ۱۴۲.۵ میلیون دز واکسن کرونا را توزیع کرده است.
به گزارش خبرگزاری شینهوا، بر مبنای آمارهای رسمی، از آغاز شروع همه گیری کووید۱۹، ۲۴ میلیون و ۳۱ هزار و ۵۳۸ مورد مبتلا شدن به این بیماری و ۱۸۰ هزار و ۵۱۸ مورد مرگ ناشی از آن در ایتالیا به ثبت رسیده است.
منبع:

1401/09/01
22:12:12
5.0 / 5
219
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت