جدید ترین آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا در جهان

جدید ترین آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا در جهان

به گزارش خود درمانی، بنابر جدید ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تابحال به ۶۱۹ میلیون و ۶۸۱ هزار و ۴۵۹ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۳۹ هزار و ۱۶بیمار کووید ۱۹ هم تأیید شده است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، برپایه تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیشتر از ۹۷.۸ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند هم با آمار بیشتر از ۴۴.۵ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
در اروپا هم الان فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۵ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیشتر از ۶۸۵ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و بعد از آن هند با بیشتر از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این لیست جهانی است.
روسیه همینطور با گذشتن از آمار ۳۸۶ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان هم چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۹۷، ۸۸۰، ۴۵۱ ۱، ۰۸۱، ۵۶۶ ۲ هند ۴۴، ۵۶۳، ۳۳۷ ۵۲۸، ۴۸۷ ۳ فرانسه ۳۵، ۰۸۷، ۶۵۷ ۱۵۴، ۸۸۷ ۴ برزیل ۳۴، ۶۶۶، ۳۸۷ ۶۸۵، ۸۱۶ ۵ آلمان ۳۲، ۹۰۵، ۰۸۶ ۱۴۹، ۳۶۸ ۶ کره جنوبی ۲۴، ۵۹۴، ۳۳۶ ۲۸، ۱۴۰ ۷ انگلیس ۲۳، ۶۲۱، ۹۵۲ ۱۸۹، ۹۱۹ ۸ ایتالیا ۲۲، ۲۶۲، ۴۵۲ ۱۷۶، ۸۲۴ ۹ ژاپن ۲۰، ۹۸۲، ۸۹۶ ۴۴، ۲۶۲ ۱۰ روسیه ۲۰، ۶۹۴، ۸۹۴ ۳۸۶، ۵۵۱ همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۶ هزار و ۲۷۶ مورد مبتلا شدن و ۱۴۴ هزار و ۳۶۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.
منبع:

1401/07/02
16:52:14
5.0 / 5
165
تگهای خبر: امداد , بیمار , بیماری , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت