جدید ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

جدید ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

به گزارش خود درمانی شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تابحال به ۵۲۵ میلیون و ۸۰ هزار و ۴۳۸ نفر رسیده است. مرگ شش میلیون و ۲۹۴ هزار و ۸۵۶ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۴۹۴ میلیون و ۹۲۰ هزار و ۱۱۷ نفر از مبتلایان هم بهبود یافته اند.به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، بر مبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا با بیشتر از ۸۴.۶ میلیون مبتلا و بیشتر از یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند هم با آمار بیشتر از ۴۳.۱ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۷ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیشتر از ۶۶۵ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و بعد از آن هند با بیشتر از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این لیست جهانی است.

در اروپا هم فرانسه با ثبت بیشتر از ۲۹.۲ میلیون مبتلا الان رکورددار مبتلا شدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است همینطور روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۷ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای این منطقه دارد و در جهان هم چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (پنجشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۸۴، ۶۹۲، ۷۰۶ ۱، ۰۲۸، ۰۱۴ ۲ هند ۴۳، ۱۲۹، ۵۶۳ ۵۲۴، ۳۰۳ ۳ برزیل ۳۰، ۷۴۱، ۸۱۱ ۶۶۵، ۳۷۶ ۴ فرانسه ۲۹، ۲۶۳، ۳۰۴ ۱۴۷، ۶۴۸ ۵ آلمان ۲۵، ۹۵۶، ۸۳۷ ۱۳۸، ۳۴۹ ۶ انگلیس ۲۲، ۲۰۷، ۱۰۲ ۱۷۷، ۴۱۰ ۷ روسیه ۱۸، ۲۷۳، ۶۹۰ ۳۷۷، ۹۷۵ ۸ کره جنوبی ۱۷، ۸۸۹، ۸۴۹ ۲۳، ۸۴۲ ۹ ایتالیا ۱۷، ۱۴۷، ۴۷۷ ۱۶۵، ۶۳۰ ۱۰ ترکیه ۱۵، ۰۵۸، ۶۲۷ ۹۸، ۹۱۴
همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۲۹ هزار و ۷۴ مورد مبتلا شدن و ۱۴۱ هزار و ۲۴۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه شانزدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل، تابحال در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، ایران، استرالیا، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، بلژیک، رژیم صهیونیستی، پرتغال، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، شیلی، پرو و یونان هم بیشتر از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.

روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۷ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.

منبع:

1401/02/29
14:17:39
5.0 / 5
377
تگهای خبر: امداد , بیمار , بیماری , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت