رییس بیمارستان شهدای یافت آباد:

بستری های کرونا همچنان بالاست

بستری های کرونا همچنان بالاست

رییس بیمارستان شهدای یافت آباد با اعلان اینکه بنظر می رسد در تهران از قله پیک پنجم عبور کرده باشیم، اظهار داشت: درحال نزولی شدن اندک آمار هستیم ولی باید منتظر باشیم تا در یک یا دو هفته آتی روند بستری هم کم شود.


دکتر جلال نژادجواد در گفت و گو با ایسنا، گفت: خوشبختانه برمبنای آمار و ارقام اعلامی از استانها اندکی از میزان مراجعات و ورودی بیمارستان ها کاسته شده است؛ البته در بیمارستان ما همچنان موارد سرپایی و بستری قابل توجه است؛ ولی حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از ورودی ها کاهش پیدا کرده است اما همچنان بستری ها بالا است.
وی با اشاره به این که بنظر می رسد در تهران از قله پیک پنجم عبور کرده ایم، اظهار نمود: درحال نزولی شدن اندک آمار هستیم ولی باید منتظر باشیم تا در یک یا دو هفته آتی روند بستری هم کم شود.
وی ادامه داد: با افزایش میزان واکسیناسیون طبیعتا میزان بیماران بد حال و بستری به ویژه در سنین بالا که واکسیناسیونشان حدودا کامل شده است، کاهش خواهد یافت. از طرفی رعایت پروتکلهای بهداشتی نیز بهتر شده است که بر روند موثر خواهد بود و آمارها کم می شود.
نژادجواد افزود: در بیمارستان شهدای یافت آباد حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ ورودی کرونائی داریم که ۷.۵ درصد آنها بستری می شوند.
وی درباره احتمال بروز پیک ششم کرونا، بیان کرد: آثار و شواهد جهش لامبدا در کشورهای دیگر مشاهده شده است. اگر مراقبت ها از مرزها و ورودی ها کافی نباشد و مبتلایان به نوع لامبدا به کشور وارد شوند، قاعدتا ما هم درگیر می شویم و چون اطلاعات در مورد جهش جدید ویروس خیلی دقیق نیست نمی دانیم تا چه حد می تواند لطمه زا باشد.
رییس بیمارستان شهدای یافت آباد درباره بازگشایی مدارس نیز اظهار داشت: شرایط بهداشتی باید برای بازگشایی مدارس فراهم باشد که این اتفاق بیفتد که به شیوه های نیمه حضوری و نیمه مجازی یا سایر شیوه ها مدارس بارگشایی شوند. البته الان فعلا واکسنی به افراد زیر ۱۸ سال هم تزریق نمی گردد و این مساله هم دغدغه خودرا دارد که چه واکسنی می توان به دانش آموزان تزریق کرد.
وی درباب راهپیمایی اربعین هم اظهار داشت: این که با چه حجم و تعدادی راهپیمایی برقرار باشد، مهم می باشد. قاعدتا همه مردم واکسن نزدند و از این بین، همین تعداد محدود که واکسن زدند احیانا می توانند بروند، ولی همچنان باید منتظر ماند تا تصمیم گیری دقیق مشخص شود.1400/06/22
11:05:22
5.0 / 5
225
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت