سفارش های وزارت بهداشت درباره مراسم عید قربان و ذبح دام

سفارش های وزارت بهداشت درباره مراسم عید قربان و ذبح دام

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت بر لزوم خرید اینترنتی دام از مراکز مجاز و پرهیز از برگزاری مراسم و ایجاد تجمعات در عید قربان تاکید نمود.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، مهندس محسن فرهادی اظهار داشت: سال جاری عید سعید قربان با شرایط سخت کرونای دلتا یکی شده و لازم است شهروندان گرامی در رعایت سفارش های بهداشتی اهتمام ویژه ای داشته باشند.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اضافه کرد: مهم ترین عوامل شیوع بیماری کرونا در جامعه تردد، تجمع و تهویه نامناسب است. کسانی که می خواهند خرید یا ذبح دام داشته باشند باید از ترددها پرهیز کرده و باید دام سالم را به شکل خرید اینترنتی از شبکه های مجاز دامپزشکی تهیه کنند.
وی افزود: باید از ایجاد هرگونه تجمع و دورهمی در منازل خودداری شود. مراکز عرضه دام هم باید در فضای باز فعالیت کنند و در فضاهای بسته هم باید تهویه مناسب وجود داشته باشد.
معاون مرکز سلامت محیط و کار اظهار داشت: تأمین شرایط لازم برای دفع بهداشتی فاضلاب، خونابه ها و پسماندهای دام هم اهمیت ویژه ای دارد. مردم باید از خرید دام های متفرقه و ذبح آنها در ملاء عام کنار خیابانها، منازل و مغازه ها اجتناب کنند.
فرهادی اظهار داشت: ذبح باید در مکان هایی که سازمان دامپزشکی با همکاری شهرداری ها تعیین و مشخص کرده اند و تحت نظر دامپزشک مستقر در محل صورت گیرد.
وی اضافه کرد: رها کردن خونابه ها و پسماندهای دام بخصوص در روستاها کار غیربهداشتی است که نباید صورت گیرد. در این شرایط عدم توجه به سفارش های بهداشتی می تواند سبب غالب شدن سوش دلتای کرونا در جامعه شود.
فرهادی در انتها با تکیه بر این که حتی در فضای باز هم باید از ماسک استفاده کرد، اظهار داشت: تلفن 190 آماده رسیدگی به شکایات و گزارشات مردمی در کمترین زمان ممکن در مورد موارد غیربهداشتی در عید قربان است.
منبع:

1400/04/28
19:46:25
5.0 / 5
55
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت