محققان كانادایی می گویند؛

خستگی مزمن از چالش های اصلی نجات یافتگان كووید 19 است

خستگی مزمن از چالش های اصلی نجات یافتگان كووید 19 است

خود درمانی: تحقیقات نشان می دهد بیشتر بیماران مبتلا به کووید 19 طولانی مدت، خستگی مزمن را تجربه می کنند.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، تیمی از پژوهشگران دانشگاه کالگری کانادا دریافتند که بنظر می رسد احساس درد و کسالت یک چالش مهم برای بیشتر بیماران نجات یافته از کووید ۱۹ است که سبب کاهش ظرفیت کار و فعالیت بدنی آنها می شود.
مطالعه بیش از ۲۰۰ شرکت کننده نشان داد که تأثیر کووید ۱۹ طولانی مدت بر کیفیت زندگی در رابطه با سلامت، به رغم یک گروه نسبتاً جوان که تقریباً نیمی از شرکت کنندگان هیچ بیماری مشترکی نداشتند، قابل توجه است.
بیماری کووید ۱۹ طولانی مدت یک دغدغه عمده در زمینه بهداشت عمومی است. برآوردها نشان میدهد که حدود ۱۴ درصد از افرادی که آلوده به کروناویروس می شوند، تا ۱۲ هفته بعد علایم شأن ادامه دارد.
خستگی مزمن، متداول ترین علامت گزارش شده طولانی مدت کووید ۱۹ است. این وضعیت با احساس مداوم خستگی یا کسلی مشخص می شود که با استراحت برطرف نمی گردد.
به گفته پژوهشگران، ارزیابی دقیق تر از خستگی مزمن در افراد مبتلا به کووید ۱۹ طولانی مدت می تواند به ارائه سفارش های فیزیوتراپی و توانبخشی کمک نماید.


منبع:

1400/03/28
20:47:34
5.0 / 5
528
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت