رئیس مركز تحقیقات ویروس شناسی تاكید كرد؛

ضرورت ردیابی چرخش ویروس هندی

ضرورت ردیابی چرخش ویروس هندی

خود درمانی: رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، افزایش ظرفیت آزمایشگاهی با هدف بررسی و شناسایی واریانت های جدید کرونا را ضروری دانست.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، علیرضا ناجی با اشاره به این که تفاوتی بین نحوه درمان کرونای کلاسیک با انواع جهش یافته آن وجود ندارد، اظهار نمود: واریانت های مختلف می توانند خصوصیات و رفتارهای مختص به خودرا داشته باشند.
وی با اشاره به این که تا حالا واریانت های متفاوتی از کووید ۱۹ مشاهده شده اضافه کرد: ممکنست بین گونه های مختلف کرونا جهش های مشترکی وجود داشته باشد اما هرکدام از واریانت ها تغییرات مخصوص به خودرا دارند.
رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اهمیت شناسایی واریانت های مختلف کووید را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: این مساله که بدانیم چه نوع گونه ی ژنتیکی درحال چرخش است، در نحوه مداخلات پیشگیرانه و تعریف پروتکلهای درمانی به میزان قابل توجهی اثرگذار خواهد داشت.
وی اشاره کرد: درمان مبتلایان به کرونا به نوع واریانتی که به آن مبتلا شده اند ارتباطی ندارد و اصلاً برای انتخاب نحوه درمان بیماران، شناسایی نوع ویروس ضرورت ندارد.
رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه، شناسایی این مساله که چه نوعی از ویروس در کشور درحال چرخش است را وظیفه ای ملی و حاکمیتی عنوان نمود.
ناجی با اعلان اینکه کیت های آزمایشگاهی قادرند دو هدف ژنی مختلف را همزمان در نواحی مختلف مورد شناسایی قرار دهد به متداول ترین روش شناسایی جهش های ویروسی اشاره نمود و افزود: سکانس کردن ترادف ژنومیک در سه مرکز پاستور، آزمایشگاه ملی آنفلوانزا و مرکز ژنتیک دانشگاه توانبخشی درحال بررسی و آزمایش است.
وی افزایش ظرفیت آزمایشگاهی با هدف بررسی و شناسایی واریانت های جدید کرونا را ضروری ذکر کرد و اظهار داشت: این پایش ها باید به سرعت، مؤثر و مناسب صورت گیرد چونکه اطلاعات و داده های این بررسی ها کمک قابل توجهی به سیاست گذاران برای اتخاذ روش های پیشگیرانه و مقابله با این ویروس خواهدنمود.
رئیس مرکز ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به موج چهارم کرونا اشاره نمود و توضیح داد: واریانت بریتانیایی، ویروس غالبی بود که در موج چهارم در گردش بود اگر چنانچه اینگونه جهش یافته بموقع شناسایی می شد بطور قطع با اعمال محدودیت های سخت گیرانه تر و قرنطینه با خسارات کمتری از این پیک خارج می شدیم.
ناجی با اعلان اینکه هم اکنون واریانت هندی و آفریقای جنوبی در دنیا درحال چرخش است، اشاره کرد: باید ردیابی و گستردگی چرخش ویروس هندی را بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم چونکه این داده ها می تواند در روند شکل گیری دقیق پیک و اوج بیماری کمک کننده باشد.

1400/03/27
11:10:37
5.0 / 5
169
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت