غرامت دستمزد ایام بیماری كرونا، 14 روزه است

غرامت دستمزد ایام بیماری كرونا، 14 روزه است

معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه در حالت کلی هر بیمه شده ای استحقاق درمان داشته باشند غرامت دستمزد ایام بیماری را هرچند روز باشد می پردازیم اظهار داشت که کاهش زمان پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا از ۱۴ به ۱۰ روز از جانب تأمین اجتماعی درست نیست و غرامت ۱۴ روز مرخصی ناشی از بیماری کرونا بدون احتیاج به رجوع حضوری پرداخت می شود.


مهرداد قریب در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی در خصوص کاهش زمان پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا از ۱۴ به ۱۰ روز اظهار نمود: چنین چیزی درست نیست و ۱۴ روز غرامت ایام بیماری کرونا به صورت علی الحساب پرداخت می شود.
وی ادامه داد: البته مشکلی هم در لینک شدن با وزارت بهداشت داشتیم ولی اگر به صورت آنلاین سوابق پزشکی را مشاهده نماییم بدون احتیاج به رجوع حضوری به صورت علی الحساب این خسارت را می پردازیم.
معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی ضمن اشاره به ایام بیماری طولانی تر اظهار داشت: اگر مرخصی ادامه دار باشد با تاییدیه پزشک معتمد سازمان و تاییدیه کمیسیون مربوطه غرامت را می پردازیم. امکان دارد در افراد مختلف مدت زمان بیماری متفاوت باشد اما در حالت کلی هر بیمه شده ای استحقاق درمان داشته باشند غرامت دستمزد ایام بیماری را هرچند روز باشد می پردازیم.
قریب افزود: از جانب تأمین اجتماعی مشکلی ندارد و اگر افرادی در این حوزه سوال و یا مشکلی دارند می توانند مراجعه نموده و یا با ۱۴۲۰ تماس بگیرند و راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.
منبع:

1400/03/21
20:17:51
5.0 / 5
284
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت