در گزارش خود درمانی مطرح شد؛

زمان خروج از موج چهارم كرونا

زمان خروج از موج چهارم كرونا

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از موج چهارم کرونا بعنوان بزرگ ترین و طولانی ترین موج بیماری کووید 19 در کشور نام برد.نادر توکلی، با عنوان این مطلب که هنوز در موج چهارم کرونا به سر می بریم، به خبرنگار مهر، اظهار داشت: این که وارد موج پنجم کرونا می شویم یا خیر، به عملکرد سینوسی ویروس بستگی دارد و همین طور رفتار مردم در قبال رعایت پروتکلهای بهداشتی و…، که مشخص می کند وارد موج پنجم بیماری خواهیم شد یا خیر.
وی با عنوان این مطلب که موج چهارم کرونا نسبت به موج های قبلی بیماری بسیار خطرناک تر بود، اضافه کرد: میزان مبتلایان و مرگ و میر نیز در این موج نسبت به موج های قبلی با افزایش بیشتری همراه بود.
توکلی درباب این که آیا می توانیم بگوییم که موج چهارم به زودی به پایان می رسد یا خیر، اظهار داشت: هنوز وارد فاز آرامش نشده ایم و شیب نزولی با کندی و تأخیر پیش می رود بنا بر این نمی توان پیش بینی نمود چه موقع موج چهارم به پایان می رسد یا این که پس از آن وارد فاز پنجم می شویم یا خیر ولی آنچه می بینیم روند کُند موج چهارم است.
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اشاره کرد: نمی توان بطور دقیق پیش بینی نمود که چه زمانی از موج چهارم خارج می شویم اما باتوجه به شرایط بنظر می رسد دو هفته دیگر و تا اواخر خرداد درگیر موج چهارم باشیم.
وی تاکید کرد: بطور قطع مسافرت های پیش رو و عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی، تغییرات سینوسی در ویروس به وجود می آورد و ممکنست مدت زمان بیشتری را گرفتار موج چهارم باشیم.
توکلی از موج چهارم کرونا بعنوان بزرگ ترین و طولانی ترین موج بیماری در کشور نام برد و اضافه کرد: بررسی ها نشان میدهد که ویروس جهش یافته انگلیسی در موج چهارم غالب است.

1400/03/09
20:46:23
5.0 / 5
299
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت