ارتباط كرونا و سلامت روده

ارتباط كرونا و سلامت روده

خود درمانی: یک متخصص انگلیسی در عرصه تحقیقات اپیدمیولوژی در ژنتیک به این نتیجه رسیده است که بیماران کووید -19 با مشکلات میکروبیوم روده مواجه می شوند.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، دکتر "تیم اسپکتور" متخصص مطالعات اپیدمیولوژی در ژنتیک معتقد می باشد که "میکروفلور" روده در بیماران مبتلا به کووید -۱۹ شدید، گرفتار مشکل می شود و در مقابل، وضعیت میکروبیوم انسان بر محافظت در مقابل ویروس کرونا و دیگر بیماریهای جدی تأثیر می گذارد.
میکروفلور روده شامل میکروارگانیسم های موجود در دستگاه گوارشی است که نقش مهمی در تنظیم سرعت متابولیسم مواد مغذی دارند.
وی معتقد می باشد که فاصله غذایی زیاد برای میکروفلور روده مفیدست و به طور کلی موجب افزایش مقاومت در مقابل بیماریها می شود.
وی معتقد است: باید برنامه غذایی مرسوم آمریکایی یعنی شش وعده غذا در روز فراموش شود و به دو وعده غذایی اصلی صبحانه و شام گذار کرد که حداقل ۱۲ ساعت فاصله بین آنها باشد.
گفتنی است شواهد تازه حاکی از وجود رابطه بین عفونت کووید ۱۹ و وضعیت میکروبیوم های روده است. این یکی از چندین فاکتور تأثیرگذار بر شدت بیماری است.
با در نظر گرفتن این حقیقت که روده رابطه شدیدی با سیستم ایمنی، وضعیت التهابی و توانایی به چالش کشیدن پاتوژن ها دارد، میکروبیوم های روده هم می توانند در نتایج ناشی از ویروس تأثیرگذار باشند. بدین جهت پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها در جهت کاهش عفونت های تنفسی استفاده می شوند.
پژوهشگران دریافتند افزایش میزان میکروارگانیسم های مثبت در روده می تواند بر مقابله با کووید ۱۹ تأثیر داشته باشد. همین طور میکروبیوم های روده، اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه ترشح می کنند که تأثیر سیستمیک بر کل بدن دارد.
به گزارش اسپوتنیک، نشریه آنلاین "pledgetimes" در این مطلب آورده است: بدین جهت پژوهشگران معتقدند هماهنگ سازی میکروبیوم های روده با مصرف پروبیوتیک ها می تواند ابزاری برای کمک به بدن در امتداد مقابله با کووید ۱۹ باشد. میکروبیوم روده می تواند در واکنش سیستم ایمنی بدن در مقابل کووید-۱۹ دخیل باشد.
منبع:

1400/02/28
21:52:24
5.0 / 5
659
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت