كمبود كدام ویتامین عامل احساس درد بعد از جراحی زانوست؟

كمبود كدام ویتامین عامل احساس درد بعد از جراحی زانوست؟

به گزارش خود درمانی نتایج یک بررسی نشان می دهد: کمبود ویتامین D می تواند عامل کلیدی در تشدید احساس درد در زنانی باشد که تحت جراحی تعویض مفصل زانو قرار گرفته اند.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، زنان میانسالی که گرفتار کمبود ویتامین D هستند نسبت به بانوانی که میزان کافی از این ویتامین در بدن آنان وجود دارد بیشتر احتمال دارد بعد از جراحی تعویض مفصل زانو احساس درد داشته باشند.
ویتامین D فاکتوری مهم در یک رژیم غذایی سالم می باشد و یکی از فوائد آن حفظ سلامت استخوان و بافتهای سالم می باشد.
در این مطالعه، پژوهشگران عوامل موثر بر احساس درد را بعد از تعویض کامل مفصل زانو در زنان یائسه ارزیابی کردند. انجام این جراحی رایج و ایمن است اما خیلی از زنان بعد از این عمل احساس درد دارند.
پژوهشگران این مطالعه بر طبق نتایج بدست آمده اظهار داشتند که کمبود ویتامین D، استعمال دخانیات و شاخص توده بدنی بالا (BMI) از عوامل مستقل خطرناک در بروز احساس درد متوسط تا شدید بعد از انجام عمل جراحی به حساب می آیند.
پژوهشگران آمریکایی اظهار داشتند: این یافته ها فرصتی برای پزشکان است تا به این عوامل اصلاح پذیر قبل از آنکه زنان یائسه تحت عمل جراحی تعویض مفصل قرار گیرند، بپردازند.
پژوهشگران همین طور میزان بالایی حدود۶۷ درصد کمبود ویتامین D را در زنان یائسه ای مشاهده نمودند که برای جراحی تعویض کامل مفصل زانو اقدام نموده اند.
به گزارش خود درمانی به نقل از مدیسن نت، کمبود ویتامین D مشکلی اساسی در جهان است و حدود ۶۰ درصد از بزرگسالان با کمبود این ویتامین مواجهند.
منبع:

1400/02/18
23:02:51
5.0 / 5
707
تگهای خبر: پزشك , رژیم غذایی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت