مخبر اعلام كرد

لزوم راه اندازی 10 بیمارستان فوق تخصصی سیار در كشور

لزوم راه اندازی 10 بیمارستان فوق تخصصی سیار در كشور

به گزارش خود درمانی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) اظهار داشت: با عنایت به حادثه خیز بودن کشور نیازمند راه اندازی حداقل ۱۰ بیمارستان فوق تخصصی سیار در کشور هستیم.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، محمد مخبر در مراسم رونمایی از بزرگترین بیمارستان ۹۹ تختخوابی سیار کشور که امروز برگزار شد، اظهار داشت: به طور عمده این نوع بیمارستان ها در خارج از کشور وجود دارد و در ایران از یک سال پیش با عنایت به این که با این مورد مواجه بودیم که به علت وقوع حوادثی مانند سیل و زلزله کشور حادثه خیزی هستیم می طلبد امکانات وسیع، مجهز و به روزی را به صورت سیار در اختیار داشته باشیم تا در این نوع حوادث بتوانیم به سرعت به داد مردم برسیم.
وی اضافه کرد: طراحی بیمارستان ۹۹ تختخوابی سیار از سال پیش شروع شد و امروز این بیمارستان با همه امکانات تخصصی مانند اورژانس، آزمایشگاه، اتاق عمل، داروخانه، دستگاههای سونوگرافی، ماموگرافی و … افتتاح شد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) اظهار داشت: همه امکانات و تجهیزات یک بیمارستان فوق تخصصی در این بیمارستان فراهم گشته است و در وضعیت عادی همه این امکانات برای عرضه خدمت به مناطق محروم فرستاده می شود و در هنگامی که حادثه رخ داد هم به سرعت در آن مناطق حضور پیدا کرده و خدمات درمانی لازم را عرضه می دهند.
مخبر اظهار داشت: یکی دیگر از اقدامات خوبی که انجام شده این است که این بیمارستان سیار به تله مدیسین وصل شده و از همین جا می توانند از امکانات فوق تخصصی در بیمارستان های دیگر بهره برده و یا از آنها مشورت بگیرند که این اتفاق خوبی است و امیدواریم این بیمارستان های سیار فوق تخصصی در کشور توسعه پیدا کند.
وی اظهار داشت: حداقل به ۱۰ بیمارستان با عنایت به ظرفیت کشور برای عرضه خدمات درمانی در مواقع حادثه و بحران نیاز داریم.
مخبر در مورد تولید واکسن کووایران برکت، عنوان کرد: اظهار داشت: فاز یک واکسن با تمام حدس هایی که می زدیم متفاوت شد و انتظاری که داشتیم فوق تصور ما بود. ایمن ترین و کم عارضه ترین واکسن در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
وی ضمن اشاره به اینکه فاز یک مطالعات با بالاترین استانداردها از جانب وزارت بهداشت تأیید شد اظهار داشت: طی هفته جاری مطالعات بالینی فاز دو و احیاناً فاز ۳ آغاز می شود.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با تکیه بر اینکه اواسط اردیبهشت و حداکثر خرداد ماه ۱۴۰۰ واکسیناسیون عمومی شروع می شود اضافه کرد: امکانات تولید انبوه فراهم شده و ظرف ۲ تا ۲.۵ ماه آینده دیگر دغدغه تولید انبوه نخواهیم داشت.
وی در مورد رزمایش همدلی و احسان هم اظهار داشت: این رزمایش از زمانی که رهبری دستور دادند شکل گرفت و تقریباً هر ۴۵ روز یکبار یک میلیون بسته معیشتی را با ارزش ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان توزیع کردیم که امروز پنجمین رزمایش ها است.
به گفته وی، امروز هم یک میلیون بسته معیشتی توزیع خواهد شد. علاوه بر این ۱۰ هزار دست لباس که به صورت اینترنتی توسط بچه ها انتخاب شده در مناطق محروم در اختیارشان قرار می گیرد.
مخبر همینطور به سوءتغذیه مادران آبستن و اطفال در مناطق محروم اشاره نمود و اظهار داشت: مکملی در این خصوص ساخته شده که با سازمان غذا و دارو هم هماهنگی های لازم انجام شده است به صورتی که ۱۰ هزار مادر آبستن بعنوان نمونه زیر پوشش این مکمل ها قرار می گیرند.


منبع:

1399/12/22
20:56:16
0.0 / 5
1081
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت