معاون درمان ستاد كرونا در استان تهران خبر داد

افزایش بستری بیماران كرونای كمتر از ۱۰ سال در تهران

افزایش بستری بیماران كرونای كمتر از ۱۰ سال در تهران

معاون درمان ستاد کرونا استان تهران اشاره کرد: آثار سفرها و عدم رعایت پروتکل ها در خریدهای نوروزی از هفته سوم فروردین ماه آشکار خواهد شد.


دکتر نادر توکلی در گفت وکو با ایسنا، با اشاره به اینکه ظرف دو هفته اخیر در حال تجربه روند ثابت بیماری در تهران هستیم، اظهار داشت: حدودا بین ۲۶۰ تا ۳۰۰ بستری روزانه در بیمارستان های استان داریم و موارد سرپایی هم بین ۲۰۰۰ تا ۲۴۰۰ نفر هستند.
وی ادامه داد: نسبت بستری بیماران در آی سی یو نسبت به گذشته مقداری بیشتر شده است و می توان گفت آنهایی که بستری می شوند بد حال تر هستند. از طرفی درصد بستری افراد زیر ۱۰ سال به ۱۱ درصد رسیده است؛ در صورتیکه قبل از این و در ماه های قبل این درصد کمتر بود. یک نکته خوب این است که در اسفندماه نسبت به نیمه دوم بهمن ماه میزان مرگ و میر کاهش یافته است.
توکلی با اشاره به اینکه بررسی میزان رعایت پروتکل ها در تهران توسط معاونت بهداشتی ستاد استانی اعلام می شود، اظهار نمود: البته بنظر می رسد باتوجه به نزدیکی به عید وضعیت رعایت پروتکلهای بهداشتی در صنوف و بازار به شدت در حال افت است و این خطر بزرگی است که اثرات آنرا در هفته سوم فروردین خواهیم دید.
وی ادامه داد: از جانب دیگر با شروع سفرهای نوروزی دیگر همه نوع بیماری ( اشکلال مختلف کرونا از نوع کلاسیک تا جهش یافته) را در تهران خواهیم دید؛ برای اینکه سفر از تهران و به تهران بعنوان پایتخت می تواند آمار بالایی داشته باشد. آخرین تصمیم گیری ها در مورد سفرهای نوروزی به روز ۲۵ اسفندماه موکول شده است.
ایشان سپس اشاره کرد: از مردم می خواهیم به جز در موارد ضروری مبادرت به سفر نکنند. سفر با قصد تفریح و سیاحت بدون رعایت پروتکلهای بهداشتی می تواند بسیار خطرآفرین باشد به ویژه که هم اکنون میزان سرایت پذیری ویروس جهش یافته کرونا نیز بسیار بالا است.
وی با اشاره به ازدحام در خیابان ها و معابر به دنبال خریدهای آخر سال مردم، اظهار داشت: سفارش ما این است که مردم تا حد امکان خریدهای خودرا به شکل آنلاین انجام دهند. طی روزهای گذشته در جلسه با استانداری تهران قرار شد به نظارت و ساماندهی بیشتری در صنف بازار پرداخته شود.
معاون درمان ستاد کرونا استان تهران، بیان کرد: موارد کرونای جهش یافته همانگونه که در کشور پخش است، در استان تهران هم مشاهده شده است. مبتلایان به این نوع از ویروس برای دریافت مراقبت بیمارستانی تفاوت چندانی با سایرین ندارند، اما بنظر می رسد شاید قسمتی از افزایش بستری افراد زیر ۱۰ سال با کرونای انگلیسی ارتباط داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه بر برگزاری مراسم چهارشنبه سوری نطارت ویژه ای می شود، اضافه کرد: تاکید ویژه ما عدم برگزاری این مراسم آیینی به شیوه سالیان گذشته است.
وی با اشاره به اینکه بروز موج چهارم بیماری در بخش بیماران سرپایی اتفاق افتاد، اظهار نمود: اما خوشبختانه در بخش بستری این موج اتفاق نیفتاد و پیش بینی ما ابتلاهایی است که پس از سفرها و خریدهای نوروزی خودشان را از هفته سوم فروردین نشان می دهند.
1399/12/22
14:17:16
0.0 / 5
963
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت