در بیمارستان حضرت رسول اكرم؛

شروع تست انسانی دومین واكسن ایرانی كرونا

شروع تست انسانی دومین واكسن ایرانی كرونا

خود درمانی: دومین واکسن ایرانی کرونا وارد فاز بالینی شد و در مراسمی که بامداد امروز برگزار شد، تزریق این واکسن به نام کووپارس به 2 داوطلب صورت گرفت.


به گزارش خود درمانی به نقل از مهر، مراسم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای «کووپارس» مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی دقایقی پیش با حضور وزیر جهاد کشاورزی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران به نمایندگی از وزیر بهداشت در تالار حضرت ابوالفضل واقع در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) دانشگاه علوم پزشکی ایران شروع شد. به سبب رعایت پروتکلهای بهداشتی تزریق این واکسن به ۲ داوطلب در سایت مؤسسه رازی واقع در بیمارستان حضرت رسول انجام شد.
این واکسن ۳ مرحله ای است که دو دوز تزریقی همراه با روش افشانی بوسیله بینی استنشاق می شود. در مرحله نخست واکسیناسیون ۲ مرحله صفر و یک عضلانی صورت می گیرد تا سیستم ایمنی مرکزی فعال شود و تنها یک دفعه واکسن استنشاقی تزریق می شود و در دفعات بعد که ایمنی آن مشخص شد، می توان تنها یک دوز عضلانی دریافت شود. محمد حسین فلاح مهرابادی معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه رازی و سخنگوی پروژه تولید واکسن کووپارس در مراسم شروع کارآزمایی بالینی واکسن کووپارس اظهار داشت: در مرحله اول مقرر است ۱۳ نفر به صورت انتخابی واکسن کووپارس را دریافت نمایند که این افراد ۲۴ ساعت تحت نظارت هتلینگ می شوند. وی با اشاره به اینکه این ۱۳ نفر طی ۷ روز واکسن دریافت خواهند کرد، اظهار داشت: پس از این ۱۳ نفر، گروه دوم ما یعنی ۱۲۰ نفر وارد فاز مطالعه می شوند که به ۴ گروه ۳۰ نفره تقسیم خواهند شد. یک گروه کنترل دریافت می کنند ۳ گروه دزهای مختلف واکسن را دریافت می کنند. فلاح افزود: ۱۴ روز پس از اختتام تزریق دوم، آنالیز اولیه را انجام می دهیم و نتایج ارزیابی اگر نتایج رضایت بخش باشد برای کمیته اخلاق سازمان غذا دارو ارسال می شود و انشالله وارد فاز دو می شویم. وی ادامه داد: فاز دو، ۲ گروه داریم یک گروه ۲۵۰ نفر واکسن را دریافت می کنند و گروه دیگر گروه کنترل ما هستند که واکسن دریافت نمی کنند. ۳۵ روز پس از آخرین نفری که وارد مطالعات فاز دو می شود آنالیز انجام می شود و مستندات برای دریافت مجوز فاز ۳ به سازمان غذا دارو ارسال می شود.


منبع:

1399/12/11
20:33:14
0.0 / 5
958
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت