مدیركل بیمه سلامت اردبیل خبر داد؛

اردبیل در استقرار وارسال نسخ الكترونیكی رتبه اول كشوری را به دست آورد

اردبیل در استقرار وارسال نسخ الكترونیكی رتبه اول كشوری را به دست آورد

به گزارش خود درمانی مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل از کسب رتبه اول کشوری توسط اداره کل بیمه سلامت استان اردبیل در استقرار و ارسال نسخه ها الکترونیکی اطلاع داد.وحید سید خلیل اللهی با حضور در دفتر خبرگزاری مهر استان اردبیل و گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه نسخه پیچی الکترونیکی در میان طرف های بخش خصوصی به صورت صد در صد عملیاتی شده است، اظهار نمود: استقرار این امکان جدید در مراکز درمانی دولتی به صورت جدی در دستور کار است و اوایل سال آینده این امکان در بخش دانشگاه علوم پزشکی هم فراهم خواهد شد.
وی با اعلان اینکه استان اردبیل در میان استان های کشور موفق به کسب رتبه اول به خاطر استقرار و ارسال نسخ الکترونیکی شد، اضافه کرد: البته در ارزیابی های گذشته هم با فاصله خیلی اندک از استان های دیگر در مقام های دوم و سوم قرار داشتیم.
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل از تجویز کاملاً الکترونیکی ۸۰ درصد نسخ از جانب ۳۲۰ پزشک بخش خصوصی طرف قرارداد در استان اردبیل اطلاع داد و از همکاری صمیمانه پزشکان و مؤسسات تشخیصی درمانی استان قدردانی کرد.
کد ملی و کد رهگیری نسخه الکترونیکی برای نسخه پیچی در داروخانه ها الزامی است
سیدخلیل اللهی پس از حذف کامل دفترچه های درمانی، کارت ملی را جایگزین دریافت خدمات درمانی از جانب بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت معرفی نمود و اظهار داشت: بیماران به هنگام رفتن به پزشک و معاینه در مرحله تجویز دارو، آزمایش و رادیولوژی کد رهگیری نسخه الکترونیکی را به صورت پیامک به شماره همراه سرپرست خانواده دریافت خواهند کرد، ضمناً همین کد هم از جانب پزشک به بیمار قابل تحویل است.
اختصاص شماره تماس ۱۶۶۶ برای پاسخگویی به سوالات
سیدخلیل اللهی جلوگیری از سوءاستفاده از دفترچه های بیمه درمانی از جانب اشخاص غیر صاحب دفترچه را از مزایای این طرح عنوان نمود و اضافه کرد: به هنگام تجویز هر گونه نسخه بلافاصله سرپرست خانواده در جریان استفاده از دفترچه قرار می گیرد و می تواند در صورت عدم رجوع افراد تحت تکفل به پزشک و مراکز درمانی مبحث را از راه ادارات بیمه سلامت و یا تماس با شماره ۱۶۶۶ پیگیری کنند.
وی افزود: نسخه الکترونیک به محض تجویز توسط پزشک معالج به صورت الکترونیکی در تمامی داروخانه ها و مؤسسات پاراکلینیک قابل دسترسی بوده و بیمار با عرضه کدملی و کد رهگیری می تواند خدمات خویش را از مراکز طرف قرارداد دریافت کند.
۲ گروه فعلاً از طرح نسخه پیچی الکترونیکی مستثنی هستند
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل اظهار داشت: صندوق بیمه روستایی و بیمه شدگان نظام ارجاع یک فعلاً مستثنی بوده و کماکان همچون روال قبلی از دفترچه درمانی استفاده می کنند.

سیدخلیل اللهی مشارکت طرف های قرارداد بخش خصوصی را در پیاده سازی این طرح بسیار مناسب ارزیابی کرد و اضافه کرد: سازمان بیمه سلامت هم برای تشویق این بخش پرداخت هزینه های سهم بیمه را برای پزشکان و مراکز درمانی بخش خصوصی به روز انجام می دهد.
پرداخت ۵۷ میلیارد تومان در کمتر از ۴۵ روز به مراکز درمانی
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل افزود: ۵۷ میلیارد تومان از ۱۵ دیماه تا کنون برای پرداخت هزینه های تعهد بیمه سلامت در استان اردبیل تأمین اعتبار و تخصیص داده شده است که این میزان پرداختی در مقایسه با سالهای قبل کم نظیر است که نشان دهنده توجه ویژه مسئولین به بخش سلامت است.
سیدخلیل اللهی در بخش دیگری از سخنان خود به تداوم صدور دفترچه مجانی بیمه سلامت برای افراد فاقد بیمه پایه و هم کسانی که اعتبار دفترچه درمانی سلامت آنان به اتمام رسیده اطلاع داد و اظهار داشت: با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا اجرای آزمون وسع برای صدور دفترچه درمانی متوقف شده است و افراد تا اطلاع ثانوی می توانند دفترچه درمانی سلامت را دریافت نمایند.
وی از پرداخت هزینه های درمان سرپایی دیماه سال جاری به بخش خصوصی اطلاع داد و اظهار داشت: هزینه های بستری بیماران در بخش خصوصی هم تا آخر آبان ماه پرداخت شده و برای پرداخت مطالبات بخش دولتی هم تا آخر سال ابراز امیدواری کرد.
مردم پیش از احتیاج به دفترچه درمانی آنرا تهیه کنند
وی افزود: متأسفانه بعضاً شاهد رجوع بیمارانی هستیم که تهیه دفترچه درمانی را جدی نگرفته و پس از بستری در بیمارستان و مراکز درمانی اقدام می کنند که خواهش می نماییم دفترچه درمانی را پیش از نیاز تهیه کنند.
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل به آمار بیماران کرونایی تحت پوشش این بیمه هم اشاره نمود و اظهار داشت: از اول سال تابحال برای درمان هفت هزار و ۲۰۰ بستری شده کرونایی در استان اردبیل ۳۲ میلیارد تومان هزینه شده است.
هزینه درمان هر بیمار کرونایی ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
سیدخلیل اللهی میانگین هزینه یک مرتبه بستری بیماران کرونایی را هم اکنون هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بیان کرد و اظهار داشت: این رقم از آغاز سال از یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در دیماه سال جاری بالا رفته است که اگر این افراد فاقد دفترچه درمانی بودند مشکلات عدیده ای متوجه خانواده ها و بیماران می شد که به همین خاطر سفارش می نماییم از فرصت بهره برده و دفترچه بیمه درمانی تهیه و یا تمدید کنند.


منبع:

1399/12/06
22:08:54
0.0 / 5
758
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت