یافته محققان كانادایی؛

افزایش موارد نارسایی قلبی در جهان

افزایش موارد نارسایی قلبی در جهان

خود درمانی: بررسی ها نشان میدهد تعداد بیماران مبتلا به نارسایی قلبی در سراسر جهان تقریباً دو برابر شده و از 33.5 میلیون نفر در سال 1990 به 64.3 میلیون نفر در سال 2017 رسیده است.به گزارش خود درمانی به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، دکتر «نیکولا براگازی» سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه یورک کانادا، در این زمینه می گوید: مطالعه ما این دیدگاه مشترک را نشان میدهد که نارسایی قلبی به شدت درحال افزایش است.
در این تجزیه و تحلیل داده های مطالعه از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۷ در ۱۹۵ کشور استفاده شده است. نرخ شیوع در رابطه با سن روند نزولی تدریجی را نشان میدهد که بیان کننده آنست پیری و رشد جمعیت مسئول افزایش شیوع این بیماری است.
این مطالعه تفاوت های عمده ای را بین مناطق جهان نشان داد. پژوهشگران از شاخص اجتماعی-جمعیت شناختی برای دسته بندی ۱۹۵ کشور به پنج گروه باتوجه به وضعیت توسعه ای استفاده کردند: شاخص پایین، پایین روبه متوسط، متوسط، متوسط روبه بالا و بالا.
نتایج نشان داد بین سالهای ۱۹۹۰ و ۲۰۱۷، میزان شیوع نارسایی قلبی در کشورهای با شاخص اجتماعی-جمعیت شناختی بالا ۲۰.۳ درصد کاهش یافته اما در کشورهای با شاخص پایین، پایین روبه متوسط، و متوسط افزایش یافته است.
به گفته پژوهشگران، افزایش شیوع نارسایی قلبی در کشورهای با شاخص پایین، پایین روبه متوسط، و متوسط ناشی از افزایش شاخصهای پرخطر مانند فشارخون بالا، دیابت شیرین، چاقی، سیگار کشیدن و سایر سبک های زندگی ناسالم می باشد.
تقریباً نیمی از افزایش جهانی تعداد بیماران نارسایی قلبی طی سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۷ در کشورهای چین (۲۹.۹ درصد) و هند (۱۶.۶ درصد) بوده است.
علائم نارسایی قلبی می تواند ناتوان کننده باشد. تنگی نفس، خستگی و احتباس مایعات ممکنست توانایی بیماران را در راه رفتن، ایستادن، کار یا مراقبت از خود محدود کند.
این مطالعه نشان داد که سال های عمر همراه با ناتوانی به سبب نارسایی قلبی از سال ۱۹۰۰ در سراسر جهان دو برابر شده است.
بیماری ایسکمیک قلبی، بیماری فشار خون قلبی و بیماری انسداد مزمن ریوی سه دلیل اصلی نارسایی قلبی هستند.


منبع:

1399/11/30
18:08:44
0.0 / 5
925
تگهای خبر: بیمار , بیماری , چاقی , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت