سرطان پستان شایعترین سرطان تشخیصی در جهان

سرطان پستان شایعترین سرطان تشخیصی در جهان

به گزارش خود درمانی بررسیها نشان میدهد: سرطان پستان شایعترین سرطان تشخیصی در جهان است.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، گزارش انجمن سرطان آمریکا و آژانس بین المللی تحقیقات سرطان حاکی از آن است: سرطان پستان در زنان شایع ترین سرطان تشخیصی در جهان است که از موارد تشخیصی سرطان ریه هم پیشی گرفته است.
آمارهای جهانی سرطان نشان میدهد: از ۱۹.۳ میلیون مورد جدید مبتلا شدن به سرطان در سال ۲۰۲۰ سرطان پستان در زنان حدود ۲.۳ میلیون نفر یا ۱۲ درصد را شامل میشود این درحالیست که سرطان ریه شامل ۱۱ درصد موارد میشود.
بنابر اعلام انجمن سرطان آمریکا این آمار نشان داد برای نخستین بار سرطان ریه دیگر شایعترین سرطان تشخیصی در جهان نیست.
محققان تاکید کردند: تغییرات قابل توجه در سبک زندگی و شرایط محیطی تأثیر بسزایی در شیوع شاخص های خطرزای سرطان پستان شده که میتوان به افزایش وزن، بی تحرکی، مصرف مواد الکلی، کاهش تعداد زایمان و عدم تغذیه نوزاد با شیر مادر اشاره نمود.
در این گزارش آمده است: سرطان در رتبه اول عوامل مرگ و میر در هر کشوری از جهان است. از هر پنج مرد و زن در جهان یک نفر در طول حیات خود به بیماری سرطان مبتلا شده و از هشت مرد و ۱۱ زن یک نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری از بین میرود.
بعد از سرطان پستان در زنان و سرطان ریه، سرطانهای روده، پروستات و معده شایعترین سرطانهای تشخیصی پارسال بوده که میزان آن به ترتیب ۱۰، هفت و شش درصد بوده است.
به گزارش خود درمانی به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان در این بررسی برآورد کرده اند که تا سال ۲۰۴۰ حدود ۲۸.۴ میلیون مورد جدید سرطان تشخیص داده خواهد شد که از سال ۲۰۲۰ افزایش ۴۷ درصدی خواهد داشت.
منبع:

1399/11/17
13:43:24
0.0 / 5
1257
تگهای خبر: بیمار , بیماری , زندگی , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت