كارشناس سازمان جهانی بهداشت:

سال دوم پاندمی كرونا می تواند سخت تر باشد

سال دوم پاندمی كرونا می تواند سخت تر باشد

خود درمانی: کارشناسان سازمان جهانی بهداشت نگران این هستند که دومین سال انتشار کرونا از سال اول سخت تر باشد.


به گزارش خود درمانی به نقل از ایسنا، به علت شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا که به صورت محسوسی مسری تر از نوع قبلی این ویروس می باشد، سازمان جهانی بهداشت نشست کمیته اضطراری اش را دو هفته جلو انداخت. اعضای این کمیته درباره وضعیت جدید پاندمی رایزنی می کنند.
دو نوع جهش یافته ویروس کرونا در هفته های اخیر در بریتانیا و آفریقای جنوبی مشاهده شده که قدرت سرایت آنها مشخصا از نوع قبلی بیشتر است. ویروس های جهش یافته در حدود ۵۰ کشور در سرتاسر جهان گسترش یافته اند.
همینطور ژاپن روز یکشنبه گذشته از کشف یک ویروس جهش یافته دیگر اطلاع داد که ظاهرا از منطقه آمازون در برزیل منشأ گرفته است. این نوع جدید ویروس کرونا هم اکنون تحت بررسی و آزمایش است.
معاون دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفته است به رغم تولید نخستین واکسن ها هنوز راه درازی تا غلبه بر پاندمی کرونا در پیش است.
مایک رایان خاطرنشان کرد: با عنایت به جنبه های مختلف انتشار ویروس، سال دوم پاندمی امکان دارد از سال اول سخت تر باشد.
این ویروس شناس در سازمان جهانی بهداشت هماهنگ کننده مبارزه با پاندمی کرونا است که مشخصا بر نیم کره شمالی متمرکز است چون که تا کنون در این منطقه، نوع جهش یافته و مسری تر ویروس بیشتر شایع شده است.
ماریا فن کرکهوف، ویروس شناس دیگر سازمان جهانی بهداشت هم ضمن اشاره به تعطیلات اخیر کریسمس و سال نوی میلادی اظهار داشت: پس از این تعطیلات در بعضی کشورها وضعیت به جای اینکه بهتر شود بدتر شده است.

ورود کارشناسان سازمان جهانی بهداشت به ووهان
همینطور پس از چندین روز تأخیر بالاخره مأموریت سازمان جهانی بهداشت برای تحقیق درباره منشأ ویروس کرونا در چین شروع شده است.
تیم ۱۰ نفره کارشناسان این نهاد بین المللی روز گذشته (پنج شنبه) وارد کلان شهر ووهان شدند؛ جایی که در سال ۲۰۱۹ نخستین موارد مبتلا شدن به ویروس کرونا مشاهده شده بود.
این تحقیقات قرار بود هفته گذشته آغاز شود اما تاخیر در صدور مجوز از سوی دولت چین آنرا به تعویق انداخت.
به گزارش دویچه وله، کارشناسان سازمان جهانی بهداشت به علت مقررات سختگیرانه دولت چین باید دو هفته در قرنطینه بمانند.
منبع:

1399/10/26
23:23:24
0.0 / 5
1131
تگهای خبر: آزمایش , بهداشت , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خود درمانی خود درمانی
selftherapy.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خود درمانی محفوظ است

خود درمانی

درمان و بهداشت